Lampy grzewcze

Żarówki LED Lampy grzewcze
Żarówki LED Lampy grzewcze

Lampy grzewcze - promienniki podczerwieni

Poza technologią led nasz sklep oferuje również lampy grzewcze znane jako promienniki podczerwieni znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Często używane przy hodowli zwierząt. Podczas swojej pracy emitują promienie podczerwone które bardzo sprzyjają rozwojowi bydła, trzody chlewnej źrebiąt czy nawet szczeniąt. Swoim działaniem wzmagają m.in. czynności biologiczne dzięki czemu nasze zwierzęta rosną szybciej. Dostępne moce od 125W do 250W. Zgodnie z dyrektywą 2005/32/WE żarówki nie są przystosowane do użytku domowego.

 

Więcej o lampach grzewczych

Lampy grzewcze czyli promienniki podczerwieni to specjalistyczne lampy, które znajdują swoje zastosowanie głównie przy hodowli zwierząt. Charakteryzują się dużą mocą świetlną od 125 do 250W. Wytwarzają one promienie podczerwone, które sprzyjają prawidłowemu rozwojowi bydła, trzody chlewnej, źrebiąt a nawet szczeniąt. Wzmagają m.in czynności biologiczne, poprawiają krążenie krwi a nawet wspomagają przemianę materii. Dzięki tego rodzaju żarówkom możemy mieć pewność, że nasze zwierzęta hodowlane będą się rozwijać prawidłowo i wyrosną na piękne okazy. Podobnie jak żarówki wstrząsoodporne lampy grzewcze nie są przystosowane do użytku domowego. Promienniki zaleca się montować w profesjonalnych oprawach, specjalnie do tego rodzaju oświetlenia.

 

Promienniki podczerwieni czyli lampy grzewcze w hodowli zwierząt

Warunkiem prawidłowego chowu jest zachowywanie temperatury, która jest wymagana dla poszczególnych gatunków zwierząt. Przestrzeń hodowlana powinna być sucha, dobrze oświetlona, wentylowana oraz musi mieć dopływ świeżego powietrza. Aby zwierzęta mogły prawidłowo się rozwijać, powinno się zastosować dodatkowe źródła ciepła, szczególnie w pierwszych tygodniach życia większości gatunków. Lampy grzewcze, czyli promienniki podczerwieni, wspierają rozwój zwierząt, które nie mają jeszcze w pełni rozwiniętego układu termoregulacji, przez co przy niskich temperaturach nie są w stanie wyrównywać strat ciepła i w związku z tym nie mogą wyrównywać strat ciepła, przebywając w niskich temperaturach. Dogrzewanie zwierząt podatnych na wychłodzenie organizmu za pomocą promienników znacząco poprawia warunki ich bytowania oraz powoduje większą efektywność hodowli.

Zapraszamy do zapoznania się z kategorią naszego sklepu obejmującą specjalistyczne lampy grzewcze. W sklepie Emka-LED dostępne są wyłącznie wysokiej jakości markowe produkty. Oferujemy korzystne ceny, a także szybką wysyłkę. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszą obsługą.
* Pola wymagane