Oprawy rastrowe LED

Świetlówki LED i oprawy Oprawy rastrowe LED
Świetlówki LED i oprawy Oprawy rastrowe LED

Technologia LED - innowacja wśród oświetleń

To, co czyni oświetlenie LED tak wyjątkowym i rewolucyjnym, to jego bardzo szerokie zastosowanie - zarówno domowe, jak i przemysłowe. Co więcej, będąc bardziej wydajne niż tradycyjne oświetlenie, świetlówki LED, nie potrzebują czasu na nagrzewanie się i od pierwszego momentu włączenia, świecą pełną mocą. Zapewniając niespotykaną żywotność, wynoszącą nawet do 50 tysięcy godzin świecenia, technologia ledowa cechuje się niezwykłą wydajnością i energooszczędnością, zużywając nawet do 50% mniej energii niż żarówki tradycyjne.

Istotnym walorem oświetlenia LED jest jego przyjazność dla środowiska naturalnego oraz dbałość o bezpieczeństwo jego użytkowników. Żarówki tradycyjne charakteryzują się wysokim obciążeniem dla środowiska poprzez nadmierną emisję dwutlenku węgla podczas produkcji energii elektrycznej. Co więcej, żywotność tradycyjnego oświetlenia jest bardzo niska i osiąga około 1000 godzin świecenia. Ważnym aspektem diod LED jest fakt, iż taki rodzaj oświetlenia, w przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, nie nagrzewa się. Dzięki temu nie istnieje ryzyko poparzenia czy też wywołania pożaru. Pomimo swojej niskiej ceny, żarówki tradycyjne zdecydowanie ustępują miejsca innowacyjnym świetlówkom ledowym i stopniowo odchodzą w zapomnienie. Nowa technologia LED sprawia, że przebywanie w pomieszczeniach oświetlonych w takich sposób, staje się przyjemniejsze oraz mniej męczące dla oczu.

 

Dodatkową i zarazem istotną cechą oświetlenia ledowego jest jego oszczędność. Podczas włączania świetlówki, diody LED nie zużywają tyle energii co żarówki tradycyjne, przez co nie następuje efekt “uderzenia prądu” i żywotność diody nie ulega skróceniu poprzez nagły skok mocy.

 

Co więcej, wychodząc naprzeciw potrzebom najbardziej potrzebujących użytkowników, oświetlenia LED występują w wielu rodzajach. Prezentując szeroką gamę dostępnych mocy, dominacji barw oraz zastosowań, oświetlenie LED idealnie sprawdzi się w każdej przestrzeni.

 

Oprawa rastrowa LED - dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie?

Z myślą o większych przestrzeniach, w których często brakuje naturalnego światła, udało się stworzyć innowacyjne i energooszczędne rozwiązanie w postaci opraw rastrowych LED, posiadających wymagane przez Unię Europejską certyfikaty CE i RoHS. Oprawa rastrowa LED to pierwszorzędna propozycja dla biur, sal konferencyjnych, magazynów i sklepów. Będąc nieprzeciętną alternatywą dla tradycyjnego oświetlenia, oprawy rastrowe idealnie oświetlą duże przestrzenie, dzięki szerokiemu kątowi świecenia oraz zadbają o wzrok i samopoczucie osób przebywających w tak oświetlonych pomieszczeniach. Dzięki oprawom rastrowym LED i emitowanemu przez nie ciepłemu światłu, łatwo uniknie się efektu olśnienia. Dodatkowym atutem opraw rastrowych jest niezwykła żywotność diod, sięgająca nawet 40 tysięcy godzin.

 

W naszym sklepie internetowym, prezentujemy wybór opraw rastrowych, dostępnych w wielu barwach świecenia oraz o różnej mocy. Co więcej, każda wpuszczana oprawa rastrowa LED, wykonana jest przy użyciu najwyższej jakości materiałów oraz nie wymaga czasochłonnego montażu do transformatorów. Oferowane przez nas oprawy rastrowe LED charakteryzują się wyborem dostępnych kolorów światła, dzięki którym będzie można idealnie dopasować oświetlenie LED do potrzeb klienta oraz uniknie się stosowania dodatkowych filtrów.

 

Kolor światła zależny jest od materiału, z jakiego został wykonany półprzewodnik. Co bardzo istotne, dzięki diodom LED, emitowane światło prezentuje bardzo wąski zakres promieniowania, przez co jego barwa jest bardziej nasycona. W naszym asortymencie, znajdują się różne rodzaje opraw rastrowych LED o mocy od 24W do 70W, a także napędzane wysokiej klasy zasilaczami takimi jak Tridonic LCI, Philips, czy też Philips Xitanium.

 

Z całą pewnością, dzięki tak szerokiej gamie dostępnych produktów, każdy klient odnajdzie w naszym sklepie oświetlenie ledowe dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań.

 * Pola wymagane