Oświetlenie stacji paliw

Realizacje Oświetlenie stacji paliw
Realizacje Oświetlenie stacji paliw

Stacja paliw to jedno z przykładów miejsc użyteczności publicznej. Z racji na całodobowy bądź długo czasowy zakres oferowania usług podlega takim samym wymogom oświetlenia jak miejsca publiczne. Zarówno przy oświetleniu dróg jak i stacji paliw zostały zastosowane odpowiednie wymogi komfortu użytkowania oraz bezpieczeństwa. Dotychczas stosowane lampy metalohalogenowe o średniej mocy 250W każdy stanowiły spory problem jeśli chodzi o koszty eksploatacji oświetlenia. Najlepszym rozwiązaniem przy modernizacji oświetlenia jest wymiana starych lamp na nowe w energooszczędnej technologii LED. Pozwolą one na znaczne zmniejszenie kosztów energii elektrycznej.

 

Podstawowe informacje o oświetleniu stacji paliw

 

Odpowiednie oświetlenie obiektu handlowego daje możliwość na zwiększenie ilości odwiedzających klientów a co za tym idzie większy zysk. Człowiek został stworzony tak, że omija ciemne miejsca. Słabe oświetlenie negatywnie wpływa na decyzje podejmowane przez potencjalnych klientów. Zastosowane światło powinno wyraźnie wyróznić stację względem oświetlenia ulicznego. Stacja paliw, która jest dobrze oświetlona przyciąga uwagę większej ilości kierowców aniżeli taki sam słabo oświetlony obiekt. Wnętrze budynku jakim jest stacja benzynowa przeznaczone jest na relaks i zakupy. Powinno ono stwarzać miłą, spokojną atmosferę. Dlatego też równomierność oświetlenia powinna być ustawiona na takim poziomie aby nie powodować dyskomfortu u osób przebywających w danym pomieszczeniu. Stanowiska z dystrybutorami powinny zostać wyposażone w oświetlenie, które zapewni dobrą widoczność, ułatwiając klientom wybór odpowiedniego stanowiska z paliwem. Najodpowiedniejszym produktem w tym wypadku będą Oprawy LED do stacji paliw, które posiadają wysoką wartość współczynnika oddawania barw RA. Współczynnik ten określa, jak dobrze postrzegane są barwy oświetlanych przedmiotów. Im wartość jest większa, tym barwy są oddawane lepiej a co za tym idzie oświetlane przedmioty wyglądają bardziej naturalnie. 

 

Zdjęcie wiaty na stacji paliw

 

Jaką temperaturę barwową zastosować?

 

Przeważnie do oświetlenia terenów pod wiatą na stacji paliw używa się lampy typu High Bay, Opraw LED mocowanych do wiaty lub dwóch tych produktów razem. Do terenów na zewnątrz takich jak dojazdy czy parkingi, stosuje się naświetlacze LED montowane na słupach. Barwa światła jaką zastosujemy zależy od miejsca, które chcemy oświetlić. Wewnątrz budynków najbardziej używa się ciepłej (3000K) lub neutralnej (4000K) barwy ze względu na fakt, że są to najbardziej przyjazne człowiekowi barwy światła. Ze względu na fakt, iż wiata paliwowa powinna odróźniać się od otoczenia, najlepszą barwą do zastosowania będzie neutralna barwa światła (4000K). 

 

Zdjęcie stacji paliw

 

Co wybrać?

 

Oświetlenie LED to najlepsze możliwe rozwiązanie przy tego typu inwestycjach. Lampy ledowe są bardziej wytrzymałe niż klasyczne oświetlenie. Wytrzymują ponad 10 lat użytkowania. Dodatkową zaletą jest również fakt, że technologia LED pozwala na oszczędności w energii elektrycznej o nawet 80% względem klasycznego, starego oświetlenia. Nasza firma oferuje całkiem darmowe stworzenie projektu oświetleniowego, dzięki któremu można obliczyć jaka dokładna ilość produktów będzie potrzebna do kompleksowego oświetlenia inwestycji. * Pola wymagane