Panele sufitowe LED

Panele sufitowe LED
Panele sufitowe LED

Panele natynkowe Panele okrągłe Panele kwadratowe podtynkowe Panele led armstrong Panele LED akcesoria Panele LED ściemnialne Panele MultiWhite

 

Panele LED - estetyczne i energooszczędne rozwiązanie 

 

Technologia LED już dawno zdobyła rynek oświetleniowy. Od ponad dekady to rozwiązanie jest wybierane przy oświetleniu biur, szkół, sklepów czy domów prywatnych. Panele sufitowe LED to najnowsza odsłona tej technologii: najbardziej energooszczędna i najbardziej efektowna.

 

W porównaniu do starszych typów oświetlenia, technologię LED wyróżnia zdecydowanie niższy pobór energii. Ze względu na to, początkowo wyższy koszt zakupu oświetlenia zwraca się niezwykle szybko. Lampy LED pobierają aż o 75% mniej energii i mają 25 razy większą żywotność od tradycyjnych żarówek. Jest to znacznie lepszy wynik od konkurencyjnych lamp fluorescencyjnych, które mają zużycie niższe o jedynie 25%. Z tego względu wymiana oświetlenia na LED pozwoli nam na znaczące obniżenie wydatków na prąd. 

 

Technologię LED cechuje długa żywotność - panel LED posłuży nam nawet przez 50 tysięcy godzin. Oprócz tego zapewnia on wysoką efektywność świetlną (około 85 lm/W). Dzięki temu energia elektryczna nie marnuje się, a panele zapewniają silne światło.

 

Panele LED są również najbardziej ekologicznym rozwiązaniem dostępnym na rynku. Mają długą żywotność, niski pobór energii oraz nie zawierają obecnej w lampach LFL rtęci oraz innych szkodliwych czynników. Z tego też względu spełniają one wszystkie normy ekologiczne i będą je spełniać jeszcze przez długi czas, co nie jest pewne w przypadku innych technologii.

 

W porównaniu do innych form oświetlenia, panele LED wyróżniają się dopracowanym designem i wysokim poziomem estetyki. Ich cienkie obudowy i emitowane przez nie równomierne światło nadadzą każdemu pomieszczeniu niezwykle nowoczesny i efektowny design. Jest to szczególnie ważne w przypadku oświetlenia przestrzeni reprezentacyjnych w biurach, sklepach czy domach prywatnych. Nie występuje w nich efekt migotania i w przeciwieństwie do oświetlenia rastrowego, ich światło nie jest oślepiające. Panele LED dostępne są w oprawach kwadratowych oraz okrągłych, a także w wersjach ściemnialnych. Z naszego poradnika możesz dowiedzieć się, jaka jest budowa panelu LED.

 

Praktyczny montaż oraz rozmaite barwy światła

W zależności od naszych potrzeb, panele LED mogą emitować światło o barwie zimnej, żółtej (ciepłej) albo o barwie naturalnego światła. Zimna barwa wyróżnia się wyższą efektywnością świetlną, lecz światło naturalne zapewnia wyższy komfort pracy i sprawia, że przebywanie w tak oświetlonym pomieszczeniu jest przyjemniejsze. Oprócz tego panele LED można kontrolować, regulując natężenie oświetlenia do poziomu, jaki nam odpowiada. 

 

Panele MultiWhite to interesująca propozycja dla osób, które nie są zdecydowane na to, jaką barwę światła chcą zastosować w danym pomieszczeniu. Kolorowe panele sufitowe mogą emitować każdą barwę światła - ciepłą, zimną i naturalną, pozwalając nam na wybór tej, która najbardziej odpowiada naszym indywidualnym oczekiwaniom.

 

Panele LED 60x60 idealnie nadają się do montażu w systemie sufitów kasetonowych Armstrong. Bez problemu można je wykorzystać do zastąpienia starego oświetlenia fluorescencyjnego czy tradycyjnego, zamontowanego w suficie kasetonowym (retro-fit). Dostępne są również panele podtynkowe (okrągłe, jak i kwadratowe) przeznaczone do montażu wpuszczanego, a także panele natynkowe, które można w tradycyjny sposób zamontować na suficie bądź ścianie, przy zastosowaniu ramek natynkowych. 
* Pola wymagane