Poradnik LED Taśmy 2835

Poradnik LED Taśmy 2835
Poradnik LED Taśmy 2835

Taśmy LED 2835 to typowo dekoracyjne oświetlenie. Osoby które chcą oświetlić w bardzo oszczędny sposób swoje wnętrze pokoju, kuchni czy salonu powinny wybrać właśnie taką taśmę. Zastosowana dioda SMD 2835 w taśmie led jest jedną z najnowszych diod na rynku sprzedaży oświetlenia LED. Cechuje ją duża moc świecenia oraz spora oszczędność energii elektrycznej. Przykładowo pięcio metrowy pasek takiej listwy z trzystoma diodami pobiera tylko 24W - 4,8W z metra. Trzeba przyznać, że taśmy 2835 nie są typowym oświetleniem domowym właśnie ze względu na ich moc świecenia używa się ich tylko i wyłącznie do dekoracji. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na wybór taśmy o solidnej mocy świecenia należy wybrać taśmy LED z diodami 5050. Taśmy 2835 występują również w powłoce sylikonowej. Takie taśmy używane są do oświetlenia miejsc o podwyższonej wilgotności takich jak łazieka czy kuchnia, oraz miejscach podatnych na kurz. Bardzo ważną informacją dotyczącą taśm LED jest fakt, że posiadają one selekcję cięcia co kilka centymetrów. Dzięki temu możemy przeciąć taśme, bez jej uszkodzenia i dobrać sobie interesujcy nas odcinek pod konkretne miejsce przyklejenia.

 

 

 

Taśmy oferowane przez naszą firmę zasilane są napięciem 12V DC, dlatego też do zainstalowania takiej taśmy potrzebny będzie nam jeszcze zasilacz. Często decydując się za zakup taśmy LED rezugnujemy z niego ponieważ nie wiemy jaki kupić zasilacz. W naszej ofercie posiadamy tylko zasilacze współpracujące z taśmami i żarówkami LED. Niestety, ale do zasilenia taśmy LED nie możemy zastosować tradycyjnego transformatora elektronicznego. Do taśm LED wymagany jest zasilacz z zakresem pracy od 0W. Nasza oferta to zasilacze modułowe, impulsowe stabilizowane, Zasilacze POS, oraz DESKTOP. 

 

Bardzo ważną informacją na temat taśm LED 2835 jest fakt, że za pomocą odpowiedniego ściamniacza do taśm LED 12V możmy taśme rozjaśniać i ściemniać. Nowwe kontrolery/ściemniacze posiadają równiez inne opcję typu wyłączanie taśmy z pilota lub ustawienie danego programu aby taśma robiła to automatycznie. Obecnie na rynku posiadmy wiele rodzajów ściemniaczy do taśm LED, jednak najbardziej popularne to te manualne, dotykowe, na pilota oraz ściemniacze ścienne.

 

 

 

 

Dla ułatwienia montażu taśmy LED 2835 możemy użyć złączek do taśm LED. Jest to bardzo pomocne jezeli ktoś nie radzi sobie z lutowaniem. Złączki pomagają złączyć taśmę z taśmą oraz ułatwiają montaż taśm pod kątem 90 stopni w narożnikach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I WYBIERZ INTERESUJĄCĄ CIĘ KATEGORIĘ:

 

ŻARÓWKI LED

PORADNIK LED ŻARÓWKI GU10

PORADNIK LED ŻARÓWKI E14 mały gwint

PORADNIK LED ŻARÓWKI E27 duży gwint

PORADNIK LED ŻARÓWKI MR16 12V

PORADNIK LED ŻARÓWKI G4

PORADNIK LED ŻARÓWKI G9

 

TAŚMY LED

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 3528

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 5050

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 5050 RGB

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 2835

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 5630

PORADNIK LED ŚCIEMNIACZE DO TAŚM

PORADNIK LED KONTROLERY RGB

 

POZOSTAŁE

PORADNIK LED NAŚWIETLACZE LED I RGB

PORADNIK LED ZASILACZE LED

PORADNIK LED PROFILE ALUMINIOWE LED

PORADNIK LED DRZEWKA LED I RGB* Pola wymagane