Poradnik LED Taśmy 3528

Poradnik LED Taśmy 3528
Poradnik LED Taśmy 3528

 

W przypadku tego rodzaju taśmy należy przyznać, że jest najchętniej kupowaną taśmą led przez większości klientów. Przede wszystkim zapewnia niezwykłą moc świetlną. Ten rodzaj taśmy led zapewnia naprawdę spore możliwości oświetleniowo-dekoracyjne. Co istotne, każdy odcinek taśmy led jest wykonany z tzw. białego laminatu. Właśnie na nim znajdują się diody.

tasmaled
W tym typie taśmy led są zastosowane diody 3528. Właśnie one zapewniają tak dobry efekt świetlny. Nie wymaga ona dodatkowych uchwytów. Wystarczy jedynie odkleić folię ochronną, która zabezpiecza zarówno taśmę jak i diody, a następnie przykleić listwę w danym miejscu. Do jednych z podstawowych cech tej taśmy led należą: wysoka energooszczędność, trwałość a także fakt, iż diody które się znajdują na taśmie led nie nagrzewają się. Coraz częściej stosuje się ją do podświetlenia sufitów podwieszanych. Taśmy led są niezwykle praktyczne, więc możemy je wykorzystać w każdym wnętrzu. Co istotne taśma ledowa wykorzystuje swego rodzaju technologię półprzewodnikowych diod ledowych. Może być stosowana we wnętrzach naszych domów czy też miejscach o podwyższonej wilgotności.
W przypadku taśmy led zewnętrznej, warto przypomnieć że jej podstawową cechą jest odporność na kurz i lekkie obryzgi wody.  Listwa led jest stosowana głównie do oświetlenia, lecz obecnie stanowi także formę dekoracyjną.

  Zainstalowana taśma nada wprost idealny efekt oświetlenia budynków, ogrodów, szaf czy wielu innych elementów. Dzięki temu, iż nie emitują ciepła mogą są bezpieczne w dotyku. Nie nagrzewają przedmiotów, a więc mogą się znajdować w dowolnym miejscu. To rozwiązanie jest bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. To niewiarygodne, że właśnie w taki sposób możemy oświetlić wybrany przez nas element. A całe podświetlenie nie będzie wogóle widoczne. Możemy w dowolnym miejscu, bardzo dyskretnie zainstalować taką taśmę led. Nikt się nawet nie domyśli z jakiego źródła pochodzi dane światło. Jak się okazuje listwa led ma wiele zastosowań, dlatego też jest tak często wybierana przez tak wielu klientów. Można ją nazwać profesjonalnym oświetleniem, pomimo tego iż daje wyraźne światło jest bezpieczna dla naszych oczu. Taśma ledowa należy do jednych z najbardziej uniwersalnych produktów, które zostały oparte o technologie led. Dodatkowo istnieje szeroka gama barw wszystkich taśm led. Więc bez problemu możemy wybrać najbardziej pasujący do naszego wnętrza kolor.
Do każdej taśmy LED możemy zastosować złączkę. Ułatwi nam ona montaż taśmy w narożnikach, oraz pomoże złączyć dwie taśmy nie zakończone przewodem.


  Wszystkie paski led są samoprzylepne. Trzeba pamiętać również o zasilaczu do taśmy LED.
Taśmy zasilane są prądem 12V tak więc potrzebują zasilacza. Idealnym zasilaczem dla taśm LED jest zasilacz z zakresem pracy od 0W. Niżej przedstawiamy zdjęcia zasilaczy z którymi współpracują taśmy LED. Od lewej strony zasilacz modułowy 12V, Zasilacz impulsowy stabilizowany 12V, oraz zasilacz POS 12V.

 

 

 

 

 

 

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I WYBIERZ INTERESUJĄCĄ CIĘ KATEGORIĘ:

 

ŻARÓWKI LED

PORADNIK LED ŻARÓWKI GU10

PORADNIK LED ŻARÓWKI E14 mały gwint

PORADNIK LED ŻARÓWKI E27 duży gwint

PORADNIK LED ŻARÓWKI MR16 12V

PORADNIK LED ŻARÓWKI G4

PORADNIK LED ŻARÓWKI G9

 

TAŚMY LED

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 3528

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 5050

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 5050 RGB

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 2835

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 5630

PORADNIK LED ŚCIEMNIACZE DO TAŚM

PORADNIK LED KONTROLERY RGB

 

POZOSTAŁE

PORADNIK LED NAŚWIETLACZE LED I RGB

PORADNIK LED ZASILACZE LED

PORADNIK LED PROFILE ALUMINIOWE LED

PORADNIK LED DRZEWKA LED I RGB* Pola wymagane