Poradnik LED E14

Poradnik LED E14
Poradnik LED E14

Żarówki LED E14 230V - tzw. mały gwint

 

Żarówki tego rodzaju stosuje się zazwyczaj w oprawach dekoracyjnych. Bardzo często są one używane w żyrandolach , kinkietach czy też lampkach. Potocznie nazywane są jako tzw. mały gwint. Jednak coraz więcej z nas zadaje sobie pytanie dotyczące samej nazwy tych żarówek ledowych. Otóż nazwa E14 wywodzi się od nazwiska Edison, czy twórcy żarówek LED. W przypadku cyfr mają one za zadanie określenia średnicy gwintu. E 14, ponieważ średnica wynosi 14mm.

 

Typowym zamiennikiem na gwint E14 jest model świeczkowy dostępny w naszym sklepie w kilku technologiach - 2835 3014 i nowość diody filament

 

Żarówka LED świeczka E14 mały gwintŻarówka LED świeczka z płomykiem E14 mały gwintŻarówka LED świeczka filament

 

Przykładowe zastosowanie żarówek świeczkowych LED

Żarówka LED świeczka zastosowanie

 

 

Te żarówki LED są najczęściej wykorzystywane w różnego rodzaju domach, prywatnych mieszkaniach czy też biurach i budynkach o dużej powierzchni. W technologii LED żarówki na gwint E14 pracują tylko na napięciu 230V. Ich gwint jest nazywany świeczką. Żarówki LED są doskonałym zamiennikiem tradycyjnych żarówek halogenowych. Sprawdzają się zarówno w oświetleniu dekoracyjnym jak i dodatkowym. Szczególnie ich istotną cechą jest sam fakt, że potrafią one w doskonały sposób oświetlić zdecydowanie większe powierzchnie niż żarówki halogenowe. Żarówki LEDowe e14 będą się doskonale komponować w pokoju czy też salonie. Te lampy LED mają na tyle szerokie zastosowanie, że sprawdzą się w różnego rodzaju przestrzeniach.

 

Żarówki LED E14 Świeczka w mocniejszej wersji 6W z diodami 3014 z przetowrnicą CCD

 

Świeczka E14 LEDŚiwczka ledowe z przetwornicą CCd

 

Bardzo często określa się je jako nowocześnie oświetlenie LED połączone z oszczędzaniem energii. Te energooszczędne żarówki LED e14 posiadają dosyć cienkie gwinty i są mniejszych rozmiarów od żarówek E27 (duży gwint). Obecnie coraz częściej zastępują wszystkie zwykłe żarówki jakie są dostępne na rynku. Wykonane z materiałów wysokiej jakości a przede wszystkim wytrzymałe. Żarówki LED e14 wyróżniają się zwłaszcza kształtem. Dostępne właściwie dla każdego. Oprócz tego posiada tradycyjny wygląd w formie świecy, istnieje możliwość jej ściemniania, a także jej skuteczność świetlna wynosi ponad 100lm/W. Jednak niekiedy mogą one posiadać trochę inny wygląd. Mianowicie występują także w kształcie kolby kukurydzy. Dzięki szerokiemu kątowi świecenia (270 st.) każdy klient może je dopasować według własnego uznania. Zawsze pozostają zimne, przez co zmniejszone jest ryzyko poparzenia się.

 

Żarówki LED E14 w wersji JDR z bardziej skupionym światłem - kąt świecenia 120st. w technologii SMD5630, SMD2835 i SMD5050

 

Zarówka E14 LED w wersji JDR SMD5050Żarówka LED na mały gwint 4W PARŻarówka LED E14 mały gwint

 

 

 

Istnieje sporo istotnych zalet, które przekonują nas abyśmy to właśnie ten rodzaj lamp LEDowych wybrali. W naszym sklepie dostępna jest szeroka gama tego typu produktów. Podobnie jest w przypadku opinii wielu klientów, którzy to właśnie sądzą że wybór oświetlenia LED było najlepszym rozwiązaniem. Doskonale będą one pasować do dekoracyjnych opraw, które posiadają małe gwinty. Żarówki LED e14 spełnią te wszystkie wymagania. Zapewniają naprawdę świetny efekt. Także ich zapotrzebowanie wciąż rośnie.

 

Żarówki na mały gwint występują również w wersji CORN - Kukurydza z szerokim kątem świecenia 270st. w technologii SMD5050 i SMD5630

 

Żarówka LED E14 mały gwint 5W z przetwornicą CCDŻarówk E14 LED SMD5050Żarówka LED E14 mały gwint

 

Pamiętajmy, że to nowoczesny rodzaj żarówek, które potrafi udekorować a zarazem podkreślić nasze wnętrze. Potrafią także bardzo dobrze emitować barwy światła. Bardzo często są wybierane do sygnalizatorów świetlnych z płaskim i wysokim kloszem. Można powiedzieć, że są nowoczesnymi a zarazem niezawodnymi żarówkami LED.

 

Większość modeli w tej kategorii występuje w barwie ciepłej (2700-3000K) lub barwie zimnej (5700-6000K).  Sprawdz tabelę temperatury barwowej.DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I WYBIERZ INTERESUJĄCĄ CIĘ KATEGORIĘ:

 

ŻARÓWKI LED

PORADNIK LED ŻARÓWKI GU10

PORADNIK LED ŻARÓWKI E14 mały gwint

PORADNIK LED ŻARÓWKI E27 duży gwint

PORADNIK LED ŻARÓWKI MR16 12V

PORADNIK LED ŻARÓWKI G4

PORADNIK LED ŻARÓWKI G9

 

TAŚMY LED

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 3528

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 5050

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 5050 RGB

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 2835

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 5630

PORADNIK LED ŚCIEMNIACZE DO TAŚM

PORADNIK LED KONTROLERY RGB

 

POZOSTAŁE

PORADNIK LED NAŚWIETLACZE LED I RGB

PORADNIK LED ZASILACZE LED

PORADNIK LED PROFILE ALUMINIOWE LED

PORADNIK LED DRZEWKA LED I RGB* Pola wymagane