Świetlówki LED ściemnialne

Świetlówki LED i oprawy Świetlówki LED ściemnialne
Świetlówki LED i oprawy Świetlówki LED ściemnialne

Świetlówki LED ściemnialne - dlaczego warto skorzystać z technologii LED?

Technologia LED to obecnie najbardziej energooszczędne rozwiązanie w dziedzinie oświetlenia. Charakteryzująca się wysoką wydajnością, przy bardzo niskim poborze energii, znalazła szerokie i praktyczne zastosowanie jako zaawansowane źródło światła. Świetlówki LED wyróżniają się na tle innych typów oświetlenia wielokrotnie dłuższą żywotnością, wynoszącą ponad 50 tysięcy godzin, co wiąże się z bardzo niskimi kosztami eksploatacji oraz konserwacji.

Wybierając ten produkt, stawiamy także na dobro naszej planety, bowiem oświetlenie LED jest rozwiązaniem całkowicie przyjaznym dla środowiska naturalnego. Wszystko za sprawą bardzo małego zużycia prądu, które obniża zarazem emisję dwutlenku węglą, a także braku użycia tak szkodliwych substancji jak rtęć, czy ołów. Ponadto świetlówki LED to gwarancja minimalnego emitowania promieniowania UV oraz IR.

Pomimo tego, że świetlówki LED są rozwiązaniem energooszczędnym i przyjaznym dla środowiska, nie tracą jednak na efektywności oddawania barwy. Przyjazne dla oka światło nie wywołuje efektu zmęczenia, czy uczucia senności. To w połączeniu z prostym, nowoczesnym designem, sprawia, że świetlówki LED znajdują szerokie zastosowanie w wielu typach pomieszczeń. Ponadto ich zastosowanie stanowi gwarancję bezpieczeństwa, gdyż dzięki małej emisji ciepła diody LED są bezpieczne w dotyku i nie podgrzewają przedmiotów.  

Świetlówki LED ściemnialne - stopień jasności odpowiadający Twoim potrzebom

Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań, które swoje zastosowanie znalazło głównie w biurach, zakładach pracy, a także wszelkich pomieszczeniach gospodarczych, są świetlówki LED z możliwością ściemniania. Tuba LED została w nich wyposażona w ściemniacz triakowy, który pozwala na regulowanie stopnia jasności oraz nasycenia emitowanego światła. Ponadto, oprócz przyjaznego dla oczu strumienia świetlnego, wykorzystanie świetlówek LED T8 nie wiąże się z uciążliwym efektem migotania i mrużenia. Kolejną istotną zaletą jest osiąganie pełnej jasności, zaraz po zapaleniu, natomiast częste włączanie i wyłączanie nie skutkują  w tym przypadku skróceniem żywotności produktu.

Podłączenie tego typu oświetlenia nie będzie stanowiło żadnego problemu, bowiem świetlówki LED T8 wpasują się nawet w starą oprawę po gazowej tubie, wystarczy w tym celu tylko ominąć układ zapłonowy. Nie wymagają one ponadto podłączenia do żadnych dodatkowych starterów czy dławików. W ofercie sklepu znaleźć można świetlówki o wybarwieniu biało-dziennym oraz biało-ciepłym z możliwością regulowania stopnia jasności i nasycenia. Znajdują się w niej także świetlówki o długości 60 i 120 cm, co umożliwia dobranie właściwego produktu względem pomieszczenia.

Świetlówki LED z możliwością ściemniania zostały wyposażone w 48 najwyższej jakości diod LED SMD2835, a dzięki szerokiemu kątowi świecenia, wynoszącemu 120 stopni, oświetlenie obiektów o dużej powierzchni nie będzie stanowiło żadnego problemu. To w połączeniu z wysoką energooszczędnością i brakiem szkodliwego działania na środowisko, czyni je najbardziej opłacalnym i efektywnym źródłem oświetlenia. W oddzielnych kategoriach naszego sklepu znajdziesz również świetlówki LED T5świetlówki z czujnikiem ruchu czy uniwersalne zestawy świetlówkowe.
 

 * Pola wymagane