Żarówki LED E40 Uliczne

Żarówki led E40 - doskonały zamiennik lamp sodowych

Żarówki LED E40 są znakomitą alternatywą wobec tradycyjnego ulicznego oświetlenia. Z dnia na dzień zmieniają krajobraz polskich osiedli. Dowiedz się, dlaczego warto dbać nie tylko o oświetlenie własnego domu, ale również jego otoczenia.
 

Ledowa rewolucja na ulicach

W dobie oszczędności wprowadzanych zarówno przez władze samorządowe, jak i prywatne instytucje wzrasta zainteresowanie tańszymi, alternatywnymi formami pozyskiwania i wykorzystywania energii. Niestety, w ostatnich latach zauważalna jest tendencja na przykład do wyłączania latarni miejskich na peryferyjnych dzielnicach w nocy, czyli wtedy, kiedy są najbardziej potrzebne.
Żarówki LED uliczne są szansą na odwrócenie tej sytuacji i oszczędne, rozsądne gospodarowanie energią na szeroką skalę. LEDowe, nowoczesne oświetlenie z powodzeniem zastępuje dotychczasowe, przestarzałe żarówki. Działa niezależnie od warunków atmosferycznych na drogach, w parkach, na parkingach, przy chodnikach, w centrach miast i na głębokiej wsi. Wszędzie tam, gdzie potrzeba dobrego, silnego, ale i taniego światła, żarówki LED E40 spełniają swoją rolę.

Nowoczesne światło w przestrzeni

Żarówki uliczne LED z sukcesem zastępują przestarzałe, sodowe technologie. Ich użycie oznacza brak rtęci, mniejsze promieniowanie UV, mniej dwutlenku węgla i produkcję bezpieczną dla środowiska. Wysokie standardy, przystosowanie do wymogów otoczenia, wytrzymałość ? to wszystko kryteria, które muszą spełniać żarówki LED E40.
W tej kategorii funkcjonują wyłącznie żarówki uliczne LED dostosowane do standardowego w Polsce napięcia 230V. Co istotne, dla oszczędności w miastach i obiektach przemysłowych można zostawić stare lampy i po prostu wymienić jedynie żarówki. Zwróć uwagę na oferowaną moc, która niekiedy przekracza nawet 100W. Istotna jest również temperatura światła, jaką dają żarówki LED E40. Wykorzystane w nich komponenty wywodzą się od najlepszych producentów m.in marki Epistar. Znajdują swoje zastosowanie jako źródła światła w lampach ulicznych oświetlających np. autostrady, parkingi, strefy przemysłowe czy też scieżki rowerowe.
Wymień żarówki uliczne na LED E40, jeżeli potrzebujesz rozwiązań:
?    ekologicznych;
?    trwałych;
?    niezawodnych;
?    oszczędnych;
?    nowoczesnych.
 

Oprawy uliczne LED - inwestycja, która się opłaca

Ekologiczne myślenie o energii i oświetleniu skutecznie wkracza nie tylko do życia prywatnego Polaków, ale również do świadomości decydentów. Władze ? przeważnie na szczeblu samorządowym ? coraz częściej decydują się bowiem na inwestycję w oszczędne oświetlenie uliczne LED. Opłacalną inwestycję, należy podkreślić.
 

Oszczędne i trwałe oświetlenie uliczne LED

Lampy uliczne LED coraz śmielej wypierają przestarzałe lampy sodowe, które emitują mało przyjazne światło, a ich właściwości ekologiczne są zerowe. Nic dziwnego ? w końcu pamiętają czasy głębokiego PRL-u, dlatego ich wymiana na nowoczesne oprawy uliczne LED, które spełniają najwyższe standardy ekologiczne, jest obowiązkiem społeczności lokalnych. Obowiązkiem opłacalnym, bo oświetlenie uliczne LED pozwala na znacznie zmniejszenie kosztów poboru energii, a co za tym idzie ? każda lampa LED uliczna to oszczędności w kasie publicznej.

Nietrudno sobie wyobrazić potencjalne korzyści dla lokalnej społeczności, jakie może dać wymiana starych lamp na nowe, energooszczędne lampy uliczne LED. Nie chodzi wyłącznie o pieniądze, choć one oczywiście są bardzo istotne, ale też o zwykłą wygodę i walory użytkowe. Oświetlenie uliczne LED jest wszakże źródłem światła o fakturze przyjaznej dla ludzkiego oka, które nie powoduje dyskomfortu ani zmęczenia wzroku.
Kolejna rzecz to bezpieczeństwo i trwałość. O ile lampy starego typu były produkowane z wykorzystaniem niebezpiecznych substancji, jak np. rtęć, o tyle lampy uliczne LED ich nie zawierają i są niegroźne dla organizmu, nawet jeśli się zbiją. Jeżeli jednak nie ulegną mechanicznemu zniszczeniu, świecą efektywnie przez ok. 50 tys. godzin, czyli jakieś 6-7 lat ? pod warunkiem, że są cały czas włączone! Zakładając, że oświetlenie uliczne LED jest wyłączane za dnia, można przyjąć, że będzie działało ok. 15 lat.
Istotnym czynnikiem, który przekonuje do inwestycji w oprawy uliczne LED, jest z pewnością wysoka odporność na wstrząsy i przeciążenia. Wytrzymałość wespół z godną podziwu długością czasu świecenia warunkuje niezwykłą żywotność ledowych lamp, których duży wybór znajdziesz w naszym sklepie. Oprócz nich, aktualna oferta obejmuje jeszcze między innymi: żarówki LED z małym gwintem typu E14, żarówki RGB, czy też zamienniki dla tradycyjnych halogenów.* Pola wymagane