Żarówki LED MR16

Żarówki LED Żarówki LED MR16
Żarówki LED Żarówki LED MR16

Żarówki LED MR16 na napięcie 12V i 230V

W tej kategorii znajdziesz wysokojakościowe żarówki LED MR16. Możesz mieć pewność, że prezentowany wybór produktów spełnia najwyższe wymagania, zapewniając najwyższe właściwości świetlne. Typowym zamiennikiem starych halogenów są żarówki LED MR16. Zasilane napięciem 12V i 230V. W pierwszym przypadku należy zastosować zasilacz impulsowy lub transformator z zakresem pracy od 0W. Pamiętajmy, że żarówki led 12V nie wolno podłączać do transformatorów elektronicznych.

Żarówki w tym modelu idealnie zastępują stare odpowiedniki. Mają takie same rozmiary, najczęściej 50mm średnicy. Dostępne w wielu wariantach mocowych jak również barwowym. Barwa ciepła i dzienna do pomieszczeń codziennego użytku (salon, kuchnia) i zimna do łazienek lub lokali komercyjnych.

 

Halogeny na miarę oczekiwań

LED MR16 to specyficzny rodzaj żarówek, wykorzystywany najczęściej w przypadku systemów oświetleniowych znanych jako halogeny, a także w systemach punktowych. Żarówki LED MR16 wykorzystują trzonek GU5.3, co oznacza 5,3 milimetra rozstawu. Skrót MR odnosi się natomiast do angielskiego sformułowania multifaceted reflector (pl. reflektor wielopłaszczyznowy). Co ciekawe, na rynku funkcjonują żarówki LED MR16 przystosowane do standardowego napięcia domowego 230V, jak również znacznie mniejszego, 12V. Wszystko zależy od przeznaczenia oświetlenia. Żarówki LED MR16 są wykorzystywane w domach i biurach. Przy wyborze zwróć uwagę na:

1. moc strumienia (podawaną w lumenach);

2. długość trwania gwarancji producenta;

3. moc (podawaną w watach);

4. rodzaj napięcia (12V lub 230V);

5. temperaturę barwy światła (podawaną w kelwinach).

 

Zalety oświetlenia led

Technologia LEDowa odznacza się wieloma pozytywnymi cechami, które doceniają klienci na całym świecie. Wybierając nowoczesne żarówki LED MR16, przede wszystkim płacisz niższe rachunki za energię. Oszczędność sięga nawet kilkudziesięciu procent w stosunku do dotychczasowych opłat. Dlaczego? LED MR16 pobierają bowiem bardzo mało energii, co jednak nie ujmuje wartości światła. Wręcz przeciwnie oświetlenie jest zdrowe dla oczu, nie męczy, spełnia swoją rolę.

Technologia produkcji żarówki LED MR16 jest ponadto na wskroś ekologiczna. Do jej wytworzenia nie używa się bowiem przestarzałych, szkodliwych substancji, a sam produkt może świecić nawet przez kilkanaście lat. Konstrukcja jest odporna na zniszczenia, więc przy prawidłowej eksploatacji możesz odłożyć w czasie jakąkolwiek myśl o wymianie. W porównaniu do tradycyjnych żarówek stanowi to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również znaczną wygodę. Jeżeli szukasz dobrej żarówki LED MR16, trafiłeś pod właściwy adres.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi kategoriami sklepu. Wśród wielu ciekawych propozycji znajdują się żarówki LED do halogenów różnego typu, jak również inne, energooszczędne rozwiązania.* Pola wymagane