Zestawy świetlówkowe

Świetlówki LED i oprawy Zestawy świetlówkowe
Świetlówki LED i oprawy Zestawy świetlówkowe

Świetlówki LED to gwarancja oszczędności. W porównaniu do swoich poprzedniczek, lamp jarzeniowych pobierają znacznie mniej energii elektrycznej, co przekłada się na niższe rachunki. Najważniejszą ich cechą jest to, że nie potrzebują czasu na rozruch, startują bezpośrednio po naciśnięciu włącznika. Podłączane są bezpośrednio pod sieć oraz nie potrzebują zbędnych starterów czy dławików. Ich zaletą jest również to, że strumień świetlny skierowany jest tylko w dół. Światło jest dobrze rozproszone, a nie jak w przypadku "jarzeniówek", które świecą dookólnie. Istotną rzeczą w świetlówkach LED jest bardzo długa żywotność diod, 30 000 godzin.
Oprawy hermetyczne do świetlówek LED to profesjonalne produkty mające chronić świetlówki LED przed niekorzystnymi warunkami panującymi zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Wykonane są z wysokiej klasy materiałów. Poliwęglanowe klosze zapewniają doskonałą zaporę przed szkodliwymi czynnikami. Obudowy LED nie posiadają żadnych zbędnych balastów, starterów czy dławików, co dodatkowo pozwala na jeszcze większe oszczędności. Jak na produkty przyjazne środowisku posiadają certyfikaty CE i RoHS.

 

Zestawy świetlówkowe LED i ich zalety

Oprawy ze świetlówkami LED to jedno z częściej wybieranych rozwiązań w branży oświetleniowej. Świetlówki to inaczej lampy emitujące światło za pośrednictwem związku chemicznego nazywanego luminoforem. Sięgają po nie domownicy chcący oświetlić swój dom czy mieszkanie, ale także przedsiębiorcy, którzy poszukują najlepszej propozycji oświetlenia dla biura czy hali produkcyjnej. Dlaczego warto zdecydować się na zestawy świetlówkowe LED?

 

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę energooszczędność świetlówek, którą zagwarantuje zakup oprawy ze świetlówkami LED. Co ważne, świetlówki zużywają mniej energii w porównaniu z tradycyjną żarówką. Eksperci mówią o pięciokrotnej różnicy zużywalności energii, pomiędzy świetlówką LED a zwykłą żarówką. Oprawy ze świetlówkami oznaczają wytwarzanie mniejszej ilości ciepła, przez co nie trzeba martwić się o termiczne uszkodzenie oprawy. Tak skonstruowany zestaw służy użytkownikom przez wiele długich lat. Dzięki temu klienci zyskują pewność, że zakup zwróci się w szybkim czasie, zwłaszcza, jeśli zestawy świetlówkowe LED zostaną zamontowane w pomieszczeniach, gdzie będą świecić przed długi czas bez konieczności wyłączania. Oszczędność energii elektrycznej przełoży się na niższe rachunki za prąd, co zauważyć można już po niedługim okresie użytkowania.

 

Do zalet technologii LED należy także mniejsza szkodliwość dla środowiska. Dodatkowo nie potrzebują one dużej ilości czasu na rozruch. Wysoka intensywność światła zostaje uzyskana już po bezpośrednim naciśnięciu włącznika. W odróżnieniu od jarzeniówek, oprawy ze świetlówkami dostarczają światło dobrze rozproszone, które oświetla te miejsca, na których nam zależy. 

 

Zastosowanie zestawów świetlówkowych LED

Ze względu na energooszczędność i bezpieczeństwo użytkowania, zestawy świetlówkowe LED często wybierane są w przypadku planowania oświetlenia dla szkół, szpitali, urzędów, placówek publicznych, biur, a także magazynów czy dużych hal produkcyjnych, w których światło świeci się prawie cały czas. Obecność rtęci w świetlówkach powoduje, że rzadziej wykorzystywane są w przypadku pokoi dziecięcych. Należy pamiętać o tym, że osobnymi zasadami rządzi się korzystanie ze świetlówek na zewnątrz. Wówczas powinno się unikać opraw ze świetlówkami kompaktowymi, nieprzystosowanych do funkcjonowania podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. 

 

Zestawy świetlówkowe LED o określonych parametrach zdadzą egzamin w branży przemysłowej i produkcyjnej. Bardzo często można spotkać je na halach produkcyjnych i magazynach, w których składowany jest towar. Jesto to korzystne rozwiązanie również w przypadku sklepów w centrach handlowych, gdzie zwraca się szczególną uwagę na właściwe wyeksponowanie półek ze sprzedawanym towarem. Oprawa ze świetlówką LED wykorzystywana jest także w biurach. Szeroki wybór oferowany przez rynek ułatwia dopasowanie rozmiarów elementów wchodzących w skład zestawu oraz ich kształtu. Dzięki temu oświetlenie spełni wszystkie wymagania użytkowników - zarówno te funkcjonalne, jak i dekoracyjne.* Pola wymagane