LIVOLO Włączniki i ściemniacze

LIVOLO Włączniki i ściemniacze
LIVOLO Włączniki i ściemniacze

 

Panele szklane Włączniki dotykowe Ściemniacze dotykowe Włączniki roletowe Włączniki krzyżowo-schodowe Wkłady mechaniczne Wkłady osprzęt Puszki montażowe Piloty LIVOLO Gotowe zestawy

 

Włączniki dotykowe LIVOLO - nowoczesne panele dotykowe

LIVOLO to marka produktów wysokiej jakości. Nowoczesny wygląd i niepowtarzalna linia włączników dotykowych nadaje niepowtarzalnego wyglądu w każdej aranżacji. Możliwość konfiguracji jedno- lub dwuwłącznikowych paneli i gniazdek pozwala na dopasowanie ich do projektu wnętrza. Włączniki dotykowe LIVOLO wykonane są z niezarysowującego się szkła hartowanego. Dzięki temu ich trwałość jest bardzo duża. Nie rysują się od paznokci. Dodatkowo panel dotykowy działa nawet pod wpływem naciśnięcia przez mokrą dłoń, co jest bardzo wygodne w kuchni czy w łazience. Inną zaletą jest wykorzystanie szkła, dzięki czemu włączniki dotykowe LIVOLO nie są łatwopalne, jak ma to miejsce w przypadku zwykłych plastikowych włączników. Elektronika i sterowniki we wkładach są zbudowane z wysokiej jakości komponentów, co zapewnia bezawaryjne, długoletnie działanie.

 

 

Jak skonfigurować kompletny zestaw LIVOLO do montażu:

 Jak skompletować livolo?

Etap I - wybierz panel

Pierwszym etapem jest wybór odpowiednich wierzchnich paneli szklanych. Na początku wybieramy odpowiedni kolor. Obecnie w ofercie posiadamy trzy warianty: panele białe, czarne i w kolorze szampańskim. Wszystkie barwy prezentują się na ścianie bardzo dobrze i można je dobrać zależności od charakteru pomieszczenia, barwy ścian i stylu wnętrza.

 

Teraz musimy wybrać jego wielkość włącznika dotykowego LIVOLO i ilość wkładów. Wybór opcji jest bardzo duży. Możemy wybrać panele LIVOLO pojedyncze, podwójne, potrójne itd. Możemy je pomieszać z gniazdkami lub innym osprzętem typu HDMI czy TV-SAT. Dostępne są również ramki na same gniazda elektryczne. Przykładowo przy telewizorze lub biurku możemy użyć pakietu 5 gniazdek elektrycznych. W łazience nad blatem najczęściej stosowane są panele podwójne tj. jeden włącznik + jedno gniazdo elektryczne (np. na suszarkę).

 

 

 

Budowa włączników dotykowych LIVOLO

Etap II - dobierz wkład

W tym etapie do wybranych paneli musimy dobrać odpowiednie wkłady. Dysponujemy całą gamą różnorodnych produktów w zależności od potrzeb:

 

- najczęściej używane są włączniki dotykowe LIVOLO. Występują w formie pojedynczej lub podwójnej i mogą być montowane w jedną puszkę. Dodatkowo oferujemy je w dwóch wariantach: tylko dotykowe lub dotykowe i sterowane pilotem. Włączniki dotykowe LIVOLO współpracują tylko z pilotami tej samej marki. Warto wspomnieć, że minimalne obciążenie jednego włącznika to zaledwie 15 W. W przypadku oświetlenia LED możemy zastosować adapter LIVOLO, dzięki czemu zmniejszamy wymagane obciążenie do 5 W. Działanie włączników jest proste. Wyłączony ? kółeczko świeci się na niebiesko. Włączony ? kółeczko świeci się na czerwono. Każdorazowo dotykając kółko na panelu, włączamy lub wyłączamy światło.

 

- do paneli zamontować możemy również ściemniacze dotykowe ścienne. Działają identycznie jak włączniki dotykowe z tą różnicą, że aby ściemnić żarówkę, należy przytrzymać kółko na panelu. Ponowne dotknięcie i przytrzymanie palca na kółku spowoduje jej rozjaśnienie. Ta funkcja działa naprzemiennie. Pojedyncze dotknięcie włącza lub wyłącza światło. Należy pamiętać, że ściemniacze Livolo wymagają minimalnego obciążenia 15 W. Możemy je zmniejszyć do 5 W za pomocą adaptera dostępnego na naszym sklepie. Pamiętajmy również o tym, że aby ściemniacz działał poprawnie, żarówka musi mieć funkcje ściemniania. Dotyczy to przede wszystkim żarówek LED, które rzadko mają taką funkcję. Ten wkład występuje również w wersji ze sterowaniem pilotem. Należy wybrać model z odpowiednim oznaczeniem i dokupić pilot LIVOLO.

 

- kolejną opcją, którą możemy zamontować w panelu, są wkłady sterujące roletami i żaluzjami. Wkłady występują tylko w wersji pojedynczej, ale w dwóch wariantach. Sterowane pilotem lub tylko dotykowe. Minimalne obciążenie to 15 W, a maksymalne to 1000 W. Włączniki do rolet mogą sterować żaluzjami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

 

- na schody i w korytarzu proponujemy użycie włącznika krzyżowo-schodowego LIVOLO. Podłączany jest jak standardowy włącznik tego typu. Instalacja w jednej puszcze występuje tylko w wersji pojedynczej. Minimalne obciążenie 15 W, a maksymalne 1000W. W ofercie również posiadamy włączniki dzwonkowe pojedyncze i podwójne. Od niedawna włączniki zostały przystosowane do współpracy z inteligentnym systemem FIBARO.

 

- ostatnią opcją są różnego rodzaju gniazda LIVOLO. W panelu z ramką i pustym miejscem możemy zamontować jedno gniazdo elektryczne LIVOLO występujące w dwóch barwach: białe i czarne. Gniazda mają uziemienie. W innym przypadku ramka w panelu mieści dwa mniejsze moduły z gniazdami typu: HDMI, TV, SAT, USB, gniazda głośnikowe, audio, stereo, satelitarne, telefoniczne, komputerowe, VGA męskie i żeńskie. Wszystkie te gniazda występują w dwóch kolorach: czarny lub biały. W zależności od wyboru ramki możesz dopasować osprzęt w tym samym kolorze. Gniazda i osprzęt możemy łączyć w dowolnych konfiguracjach według własnych potrzeb.

 

 

Etap III - Połącz w całość

Teraz pozostaje tylko wpiąć wkład w panel i gotowe. Należy pamietać że wkłądy podłączamy przy wyłączonym napięciu. Niezastosowanie się do tego może spowodować uszkodzenie wkłądu lub jego nieprawidłowe działanie. Po podłączeniu wkładu możemy włączyć napięcie i sprawdzić czy wszystko działa. Potem ponownie wyłączyć napięcie i założyć panel szklany.

Montaż włączników ściennych livolo

 

WAŻNE!!!

Proszę nie zakładać panelu na włączonym napięciu. Wkład nie będzie reagował na dotyk lub samoczynnie się zapalał. Powstanie efekt ciągłego dotyku. Najlepiej zamontować wszystkie włączniki dotykowe LIVOLObez prądu i podłączyć zasilanie po montażu. Jeśli z jakiegoś włącznik nie będzie działał poprawnie, zanim zdecydujemy się na zgłoszenie reklamacji, należy wyłączyć napięcie na kilka minut i włączyć je ponownie. Pozwoli to zresetować ustawienia i błędy sterownika.

 

 

Porównanie włączników dotykowych LIVOLO i tradycyjnych plastikowych włączników ściennych

Zalety włączników LIVOLO
* Pola wymagane