LIVOLO Włączniki i ściemniacze

 

Panele szklane Włączniki dotykowe Ściemniacze dotykowe Włączniki roletowe Włączniki krzyżowo-schodowe Wkłady mechaniczne Wkłady osprzęt Puszki montażowe Piloty LIVOLO Gotowe zestawy

 

Włączniki dotykowe LIVOLO - nowoczesne panele dotykowe

Livolo to marka produktów wysokiej jakości. Nowoczesny wygląd i niepowtarzalna linia włączników dotykowych nadaje niepowtarzalnego wyglądu w każdej aranżacji. Możliwość konfiguracji wielo włącznikowych paneli i gniazdek pozwala na dopasowanie ich do według potrzeb projektu wnętrza. Panele wykonane są z nie rysowalnego szkła hartowanego. Dzięki temu ich trwałość jest bardzo dłuża. Nie rysują się od paznokci. Dodatkową panel dotykowy działa nawet na mokry palec co jest bardzo wygodne w kuchni czy w łazience. Inną zaletą jest ich wykonanie w większości ze szkła więc nie są łatwo palne jak to jest w przypadku zwykłych plastikowych włączników. Elektronika i sterowniki we wkładach są zbudowane z wysokiej jakości komponentów co zapewni na bezawaryjne , długoletnie działanie. 

 

 

Jak skonfigurować kompletny zestaw LIVOLO do montażu:

 Jak skompletować livolo?

Etap I - wybierz panel  

Pierwszym etapem jest wybór odpowiednich wierzchnich paneli szklanych . Na początku wybieramy odpowedni kolor . Obecnie w ofercie posiadamy trzy warianty - panele białe, czarne i w kolorze szampańskim. Wszystkie barwy prezentują się na ścianie bardzo dobrze. W zależności od charakteru pomieszczenia, barwy ścian i stylu. 

 

Teraz musimy wybrać jego wielkość i ilość wkładów. Wybrór opcji jest bardzo duży. Możemy wybrać panele LIVOLO pojedyncze, podwójne, potrójne itd. Możemy je pomieszać z gniazdkami lub innym osprzętem typu hdmi czy TV-SAT. Dostępne są również ramki na same gniazda elektryczne . Np przy telewizorze lub biurku możemy użyć pakiet 5 gniazdek elektrycznych. W łazience nad blatem najczęściej stosowane są panele podwójne t.j. jeden włącznik + jedno gniazdo elektryczne (np na suszarkę). 

 

Budowa włączników dotykowych LIVOLO

Etap II - dobierz wkład

W tym etapie do wybranych paneli musimy dobrać odpowiednie wkłady . Dysponujemy całą gamę różnorodnych produktów w zależności od potrzeb: 

 

- najczęściej używane są włączniki dotykowe LIVOLO. Występują w formie pojedynczej lub podwójnej - montowane w jedną puszkę. Dodatkowo oferujemy je w dwóch wariantach - tylko dotykowe lub dotykowe i sterowane pilotem. Włączniki współpracują tylko z pilotami marki LIVOLO. Warto wspomnieć że minimalne obciążenie jednego włącznika to zaledwie 15W. W przypadku oświetlenia LED możemy zastosować adapter LIVOLO dzięki czemu zmniejszamy wymagane obciążenie do 5W. Działanie włączników jest proste. Wyłączony - kółeczko świeci się na niebiesko. Włączony kółeczko świeci się na czerwno. Dotykając jeden raz kółko na panelu włączamy lub wyłączamy światło. 

 

- do paneli zamontować możemy również ściemniacze dotykowe ścienne . Działają identycznie jak włączniki dotykowe z tą różnicą że aby ściemnić żarówkę należy przytrzymać kółko na panelu. Ponowne dotknięcie i przytrzymanie palca na kółko spowoduje jej rozjaśnienie. Ta funkcja działa na przemiennie. Pojedyncze dotknięcie włącza lub wyłącza światło. Należy pamiętać, że ściemniacze livolo wymagają minimalnego obciążenia to 15W. Możemy je zmniejszyć do 5W za pomocą adaptera dostępnego na naszym sklepie. Pamiętajmy również o tym, że aby ściemniacz działał poprawnie żarówka musi mieć funkcje ściemniania. Dotyczy to przede wszystkim żarówek LED które rzadko mają taką funkcję. Ten wkład występuje również w wersji ze sterowaniem pilotem. Należy wybrać model z odpowiednim oznaczeniem i dokupić pilot LIVOLO.

 

- kolejną opcją którą możemy zamontować w panelu są wkłady sterujące roletami i żaluzjami. Wkłady występują tylko w wersji pojedynczej, ale w dwóch wariantach. Sterowane pilotem lub tylko dotykowe. Minimalne obciążenie to 15W, a maksymalne to 1000W. Włączniki do rolet mogą sterować żałuzjami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

 

- na schody i w korytarzu proponujemy użycie włącznika krzyżowo-schodowego LIVOLO. Podłączany jest jak standardowy włącznik tego typu. Instalacja w jednej puszcze, występuje tylko w wersji pojedynczej. Minimalne obciążenie 15W, maksymalne 1000W. W ofercie również włączniki dzwonkowe pojedyncze i podwójne. Od niedawna włączniki zostały przystosowane do współpracy z inteligentnym systemem FIBARO.

 

- jako ostatnia opcja możemy wybrać różnego rodzaju gniazda LIVOLO. W panelu z ramką i pustym miejscem możemy zamontować jedno gniazdo elektryczne LIVOLO występujące w dwóch barwach: bałe i czarne. Gniazda mają uziemienie. W innym przypadku ramka w panelu mieści dwa mniejsze moduły z gniazdami typu: HDMI,TV,SAT,USB, gniazda głośnikowe, audio stereo,satelitarne, telefoniczne, komputerowe, VGA męskie i żeńskie. Wszystkie te gniazda występują w dwóch kolorach czarny lub biały. W zależności od wyboru ramki możesz dopasować osprzęt w tym samym kolorze. Gniazda i osprzęt możemy łączyć w dowolnych konfiguracjach według własnych potrzeb.

 

 

Etap III - Połącz w całość

Teraz pozostaje tylko wpiąć wkład w panel i gotowe. Należy pamietać że wkłądy podłączamy przy wyłączonym napięciu. Niezastosowanie się do tego może spowodować uszkodzenie wkłądu lub jego nieprawidłowe działanie. 

Po podłączeniu wkładu możemy włączyć napięcie i sprawdzić czy wszystko działa. Potem ponownie wyłączyć napięcie i założyć panel szklany.

Montaż włączników ściennych livolo

 

WAŻNE!!!

Proszę nie zakładać panelu na włączonym napięciu . Wkład nie będzie reagował na dotyk lub samoczynnie się zapalał. Powstanie efekt ciągłego dotyku. Najlepiej zamontować cały zestaw livolo bez prądu i dopiero włączyć go na końcu. Jeśli z jakiegoś włącznik nie będzie działał poprawnie , zanim zgłosisz reklamację wyłącz napięcie na kilka minut i włącz je ponownie. Pozwoli to zresetować ustawienia i błędy sterownika. 

 

 

Porównanie włączników dotykowych LIVOLO i tradycyjnych plastikowych włączników ściennych

Zalety włączników LIVOLO* Pola wymagane