Świetlówki LED T8

Świetlówki LED i oprawy Świetlówki LED T8
Świetlówki LED i oprawy Świetlówki LED T8

Świetlówki LED - postaw na wysoką trwałość i energooszczędność


Świetlówki LED stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych świetlówek, znanych powszechnie jako jarzeniówki. Cenione przede wszystkim za wysoką trwałość oraz energooszczędność, sprawdzą się szczególnie tam, gdzie potrzeba wysokiej jakości, wydajnego źródła światła. Świetlówki ledowe zużywają jedynie 50% energii, zapewniając jednocześnie kilkakrotnie dłuższy okres eksploatacji w porównaniu do wspomnianych wcześniej rozwiązań fluorescencyjnych. Dzięki technologii ledowej, świetlówki nie emitują szkodliwych substancji, takich jak rtęć. Ponadto szybko się nagrzewają, nie wywołując tak zwanego efektu migotania. Uwzględniając jeszcze brak potrzeby używania dodatkowego elektronicznego ?balastu? w oprawie otrzymujemy dodatkowe kilkanaście Wat oszczędności przy oprawach z dwiema świetlówkami.

W przeciwieństwie do zwykłych świetlówek gazowych, są przyjemne dla oka i nie wysuszają śluzówek. Brak gazu oraz zapłonników wpływa na zdecydowanie większą żywotność oraz mniejszą awaryjność w trakcie uruchamiania świetlówki. W rozwiązaniach gazowych potrzebne jest w tym przypadku duże napięcie, a to z kolei sprawia, że świetlówki te trzeba często wymieniać na nowe. Tuby LED natomiast, zaraz po uruchomieniu pracują stabilnie, wykorzystując pełną moc, bez jakichkolwiek strat i konsumpcji energii. Tego rodzaju oświetlenie sprawdzi się doskonale w przypadku magazynów, budynków użyteczności publicznej, placówek edukacyjnych, czy wszelkich przestrzeni roboczych.

Dlaczego warto wybrać świetlówki LED T8?


Ważną część naszej oferty stanowią popularne dziś świetlówki LED T8, wyposażone w najwyższej jakości, wydajne i energooszczędne diody SMD. Poza ogromnymi korzyściami ekologicznymi, zapewniają one również wysoką jakość światła. Skuteczność świetlna tego rodzaju nowoczesnych rozwiązań, w znacznym stopniu przewyższa tradycyjne modele, zapewniając tym samym mniejszy pobór energii i co za tym idzie - większe oszczędności finansowe.

Szeroki asortyment naszego sklepu obejmuje tuby dostępne w różnych długościach (świetlówka LED 120 cm i 150 cm) oraz mocach. Świetlówki LED T8 występują w dwóch wariantach: Standard oraz Premium. Pierwsze z nich wyposażone są w diody SMD, umiejscowione w plastikowej tubie wykonanej z nanoplastiku , który odprowadza ciepło. Ich wydajność wynosi 90lm/W. Drugie z kolei (wersja ALU-Premium) mogą pochwalić się wysoką jakością wykonania. Tuby LED T8 z serii Premium mają wydajność rzędu 100lm/W i są przystosowane do działania w nieco trudniejszych warunkach, na przykład jako oświetlenie przemysłowe. Świetlówki LED T8 w wersji Premium wyróżnia duży aluminiowy rotator oraz wysokiej jakości diody LED SMD. Przez aluminium ciepło z diody odprowadzone jest na zewnątrz. Dzięki temu dioda zwiększa znacznie swoją żywotność i znacznie później zaczyna tracić swoją moc świetlną. Standardowa opcja to świetlówka LED 120cm.

Świetlówki LED T8 o długości 60 cm, montowane w oprawach rastrowych, wykorzystywane są najczęściej w przypadku pomieszczeń biurowych. Z kolei w pomieszczeniach produkcyjnych swoje zastosowanie znajduje podwójna świetłowka LED 120 cm, T8. W przypadku parkingów podziemnych i magazynów tworzy się zazwyczaj tak zwane linie świetlne, wykorzystując do tego najdłuższe świetlówki, o długości 150 cm.

 

Warto jeszcz wspomnieć o sposobach zasilania. Jeszcze do niedawna ,bo do roku 2016 większość świetlówek LED zasilana była dwustronnie. Obecnie można powiedzieć że 90% świetlówek ledowych posiada już zasilanie jednostronne. Proszę pamiętać o tym przy doborze opraw. Zdarza się jeszcze że część ofertowanych przez nas opraw do świetlówek LED posiada zasilanie dwustronne. Przerobienie takiej oprawy jest bardzo łatwe i można to zrobić we własnym zakresie. Jeśli jednak nie jesteś pewien jak to zrobić zgłoś się do naszego biuro . Serwisant wyjaśni ci wszystko lub zrobi to za Ciebie. W oddzielnych kategoriach naszego sklepu znajdziesz również świetlówki LED T5, świetlówki z czujnikiem ruchu czy świetlówki ściemniane.* Pola wymagane