Żarówki LED

Żarówki LED GU10 Żarówki LED E27 Żarówki LED E14 Żarówki LED G9 Żarówki LED MR16 Żarówki LED G4 Żarówki LED MR11 Żarówki LED AR111/G53 Żarówki LED E40 Uliczne Żarówki LED RGB z pilotem Żarówki LED R7S Żarówki LED multimedialne Żarówki węglowe Przejściówki i adaptery Żarówki wstrząsoodporne Lampy grzewcze

 

 

 

Żarówki LED - oszczędność, trwałość i ekologia

Wśród produktów oferowanych przez nasz sklep internetowy dużą część zajmują żarówki LED.
Innowacyjna technologia oparta na zastosowaniu diod elektroluminescencyjnych pozwala poczynić oszczędności w poborze energii elektrycznej, dzięki czemu produkt uchodzi za ekologiczny. Korzystnie na ochronę środowiska wpływa również fakt wyjątkowej trwałości produktów oraz długiej ich żywotności (do kilkunastu lat!). Pomimo niewielkiego zużycia prądu żarówki LED generują odpowiednią ilość lumenów zapewniając zdrowe dla oczu oświetlenie. W asortymencie dostępne są przedmioty o różnych zakresach mocy.

Żarówki LED to najnowsza technologia oświetlenia, która z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników ? zarówno wśród odbiorców indywidualnych, jak i przemysłowych. Sprawdź, dlaczego zakup żarówki LED to pewna i zyskowna inwestycja.

 

Oszczędność

Po co wydawać więcej, skoro można wydać mniej? Z takiego założenia wychodzą osoby, które sięgają po żarówki LED. Ten typ oświetlenia wykorzystuje znikomą ilość energii, znacznie mniejszą niż tradycyjne żarówki. Tym samym automatycznie oszczędzasz na niższych rachunkach za prąd. Jednocześnie żarówki ledowe cechuje się wysoką wydajnością, zapewniając odpowiedni poziom oświetlenia niezależnie od warunków. Słowem: opłacalna inwestycja na lata.

 

Trwałość

Żywotność zwykłej żarówki wynosi z reguły kilka miesięcy, podczas gdy żarówki LED święcą nawet kilka lat bez potrzeby wymiany! Oznacza to, że nawet wyższy koszt zakupu szybko się zwraca, ponieważ jest wydatkiem jednorazowym na kilka, kilkanaście lat. Dzięki ledom potrzeba kupowania nowej żarówki co miesiąc znika jak ręką odjął. Wygodne, prawda?

 

Wytrzymałość

Wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych sprawia, że żarówki z powodzeniem montuje się w różnego rodzaju obiektach przemysłowych. Żarówki ledowe nie boją się wilgoci, gorąca, zimna, wstrząsów ani wibracji, dlatego efektywnie służą przez lata.

 

Jakość światła

Światło emitowane przez żarówki ledowe jest przyjemne dla oka i dobrze tolerowane przez organizm ? nie rozprasza, nie drażni, nie oślepia ani nie jest zbyt słabe. W ten sposób żarówki ledowe zapewniają sprawne wykonywanie jakichkolwiek zajęć wymagających dobrego światła ? czytanie, pracowanie czy przygotowywanie posiłku to z ledami czysta przyjemność.

 

Ekologia

Żarówki LED nie tylko pobierają znacznie mniej prądu niż te tradycyjne, ale też ich produkcja przebiega bez udziału niebezpiecznych dla środowiska substancji, takich jak ołów czy rtęć. Jako że żarówki ledowe służą przez kilka-kilkanaście lat, wyrzuca się je bardzo rzadko.

 

 

Żarówki LED - największe odkrycie od czasów lamp żarowych

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się żarówki led. Lampy te działają w oparciu o diody elektroluminescencyjne oraz wyposażone są w wiele rodzajów gwintów m.in. E14, E27,GU10  itd, dzięki czemu możesz je swobodnie umieścić w różnego rodzaju oprawach. Obecnie w żarówkach ledowych stosuje się zarówno diody klasyczne, jak i diody o większej wydajności świetlnej, które zwane są diodami LED SMD. Żarówki led to to najprawdopodobniej jedno z największych odkryć od czasu, gdy zaczęto korzystać z energii elektrycznej. W porównaniu do tradycyjnych lamp żarowych, cechuje je znacznie większa trwałość, i co ważne, niewielkie zużycie energii. Żarówki ledowe potrafią świecić nawet kilkadziesiąt lat. Jedne wytrzymają minimum 20, drugie zaś, o trwałości około 50 000 godzin, dostarczają jasne i bardziej naturalne światło nawet przez 30 lat. Oświetlenie led zapewnia nie tylko długoletnią żywotność, ale efektownie prezentuje się w nowoczesnych lampach. Kolejną zaletą ledowych żarówek jest możliwość doboru ich dowolnej temperatury barwowej, co oznacza, że możesz wybrać zarówno żarówkę o barwie chłodnobiałej, ciepłobiałej, czy też barwie światła żarowego, przypominającego lampy studyjne.

 

 

Żarówki LED - do wnętrz klasycznych i nowoczesnych

Oświetlenie led cechuje się także bardzo krótkim (żarówki ledowe dostępne są w wielu różnych kształtach, dzięki czemu ich wygląd możesz dopasować do każdego wnętrza, zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego. Żarówki, jakie oferujemy w naszym sklepie internetowym, zgodne są z dyrektywą Unii Europejskiej, wyróżniają się mniejszą emisją CO2 oraz nie zawierają rtęci.

 

Żarówki LED do domu, do biura - dla każdego

Żarówki LED niemalże całkowicie wyparły z użytkowania stare halogenowe i wolframowe żarówki tradycyjne. Ich przewagą jest bardzo długa żywotność i równie duża energooszczędność. W naszym sklepie EMKALED oferujemy odpowiedniki dla wszystkich gwintów i mocowań starego typu i wiele nowych rozwiązań.


Żarówki LED E27 - nieograniczone zastosowanie

Żarówki LED E27 ? to model posiadający tzw. Duży gwint. Jest to identyczne mocowanie jak w poprzedniej technologii . Pasuje do wszystkich lamp i opraw z oznakowaniem E27. Jest to najbogatsza kategoria wśród źródeł światła. W naszym sklepie ledowym znajdą państwo produkty zróżnicowane mocowo jak również o wielu kształtach i barwach świecenia. Moce od 1W do nawet 55W , kształy kulek,bańki, rurki, corny i tuby. 

 

Żarówki LED E14 - mały gwint duże możliwości

Drugim równie popularnym modelem są żarówki LED E14. Potocznie nazywane mały gwint. Dzięki zróżnicowaniu barw od 2700K do 6500K możemy wybrać model o barwie ciepłej, dziennej, neutralnej i zimnej. Lampy E14 występują w mniejszych mocach w stosunku do E27. Najmocniejszą żarówką jest 8W corn.  Do najpopularniejszych kształtów należą świeczki , corny i małe bulwy. Najcześciej używane są w kinkietach , dużych żyrandolach czy nawet oświetleniu ogrodowym. 

 

Żarówki LED GU10 - najpopularniejszy model w ofercie

Do sufitów karton-gipsowych polecamy żarówki LED GU10. Jest to zamiennik do tradycyjnych halogenów. Żarówki montowane najczęściej w oczkach sufitowych, podbitkach i lampka. Dzięki zasilaniu na 230V nie musimy martwić się już o przetwornicę (transformator). W tej kategorii mamy całą gamę mocy: od 1W do 8W, barw: ciepła, dzienna i zimna. W sklepie EMKALED dajemy państwu możliwość wyboru jakości i materiałów wykonania. Oferujemy modele z plastiku , jak również ze szkła i ceramiki. 

 

Żarówki LED 12V - bezpieczne i ekologiczne

Typowym zamiennikiem starych halogenów są żarówki LED MR16. Zasilane napięciem 12V i 230V. W pierwszym przypadku należy zastosować zasilacz impulsowy lub transformator z zakresem pracy od 0W. Pamiętajmy, że żarówki led 12V nie wolno podłączać do transformatorów elektronicznych. (poradnik)Żarówki w tym modelu idealnie zastępują stare odpowiedniki. Mają takie same rozmiary ? najczęściej 50mm średnicy. Dostępne w wielu wariantach mocowych jak również barwowym. Barwa ciepła i dzienna do pomieszczeń codziennego użytku (salon, kuchnia) i zimna do łazienek lub lokali komercyjnych.

 

Żarówki LED G4 - do domu kampera i do łodzi

Żarówki LED G4 ? to model który występuje w naszym sklepie tylko na 12V. Tak jak z modelem MR16 nie wolno podłączać go do transformatorów elektronicznych. Ten model to zamiennik za tradycyjne żarówki halogenowe. Różnorodność kształtów i mocy pozwala na bardzo szerokie zastosowanie. Model płaski talerzyk idealnie sprawdza się w lampka (trójkącikach) pod szafkowych w kuchni, a model corn nadaje się do różnego rodzaju lamp. Niektóre modele działają na napięciu 12V DC (prąd stały) dzięki czemu możemy z łatwością stosować je w przyczepach kempingowych , łodziach i kamperach podłączając je do akumulatora. 

 

Żarówki LED MR11 - małe żarówki na 12V

Do oczek o średnicy 35mm stosujemy żarówki LED MR11 . Ten model ma taki same mocowanie jak MR16 i G4. (dwie igiełki). Najczęściej żarówki pracują na napięciu 12V, tak więc do poprawnej pracy potrzebujemy zastosować zasilacz LED. Przy wyborze oprawek również należy pamiętać o mniejszej średnicy. Żarówki zbudowane są z różnych materiałów ? plastik ,szkło,aluminium,ceramika. Różnica polega na lepszym oddawaniu ciepła na zewnątrz lampy. 

 

Żarówki LED AR111 i ES111 - nowoczesne aranżacje

Żarówki LED AR111 pracują na napięciu 12V. Najczęściej stosowany w lampach w sklepach i biurach. W ostatnich czasach bardzo cenione przez projektantów wnętrz i coraz częściej proponowane do nowoczesnych aranżacji. Żarówki występują w kilku mocach i kolorach obudowy. Drugim modelem są żarówki LED ES111. To tej samej wielkości żarówka tylko podłączana pod napięcie 230V i z mocowaniem GU10. Możliwość zakupu w barwach obudowy białej, czarnej i szarej. Dzięki temu możemy idealnie dopasować kolor żarówki do obudowy. Żarówki cechują się wąskim kątem świecenia (nawet 15°). Wysoki współczynnik oddawania barw i wysoka wydajność świetlna zapewnia jeszcze większy komfort użytkowania. 

 

Żarówki LED G9 - ledowy zamiennik małych halogenów

Żarówki halogenowe z mocowaniem G9 również znajdą swój odpowienik w naszym sklepie. Żarówki LED G9 to model bardzo popularny. Coraz więcej lamp i kinkietów wymaga zastosowania takie źródła światła. W związku z małymi rozmiarami tego produktu jeszcze do niedawana nie mogliśmy zaoferować zbyt mocnych zamienników. Jednak w ostatnim czasie wraz ze wzrostem technologii LED możemy zaproponować państwu modele o mocach nawet do 8W. Wiodącą barwą jest barwa dzienna 4000K.

 

Przejściówki i adaptery do żarówek - dopasuj żarówkę do lampy 

Przejściówki do żarówek to bardzo łatwo i tani sposób na zamianę gwintu lub mocowania w lampie. Jeśli odpowiada nam model żarówki który nie pasuje do lampy wystarczy zastosować adapter do żarówek z naszego sklepu. Dostępne są niemalże wszystkie zmiany najpopularniejszych gwintów. Przejściówki z E27 na E14 czy z MR16 na G9. W przypadku lamp ulicznych czy przemysłowych również dysponujemy adapterami z żarówek E40 na E27 i odwrotnie. Dzięki temu mamy możliwość stosowania tańszych zamienników na gwint E27.  Dodatkowo oferujemy klasyczne gniazda do żarówek typu E27,E14,GU10 czy MR16. 

 

Żarówki RGB i RGBW - kolory na pilota

Dla klientów ceniących sobie efekty świetlne i zmianę barw w pomieszczeniu oferujemy żarówki LED RGB z pilotem . Lampy z małym (E14) i dużym gwintem (E27). Dostępne różne kształty dzięki czemu możesz dopasować model do swojej lampy. Do żyrandoli i kinkietów mamy żarówki w kształcie świeczki. Do lamp wiszących i lampek klasyczne bylwy i bańki. Dodatkowo w ofercie żarówki z dodatkowym kolorem ciepłym RGBW .Za pomocą pilota możemy zmieniać barwy światła. Żarówki posiadają również różne programy świecenia odpalane z pilota. Ściemnianie i rozjaśnianie, płynna lub skokowa zmiana barwy itd. Dostępne pojedyncze sztuki lub pakiety żarówek . 

 

Żarówki sterowane smartfonem i tabletem - muzyka w żarówce

Jeśli lubisz nowości technologiczne i inteligentne rozwiązania to zapraszamy do działu żarówki multimedialne LED. W tej kategorii znajdziesz żarówki sterowane telefonem za pomocą aplikacji . Jeśli to za mało sklep EMKALED ofertuje żarówki z głośnikami. Poza funkcją świecenia i ściemniania a czasem i zmianę barwy RGB możesz dodatkowo odtwarzać muzykę z telefonu. Montując ją w lampię nad stołem ,romantyczna muzyka z pewnością umili każdą kolację przy świecach lub imprezę okolicznościową.

 

Żarówki LED E40 - ekologia i oszczędność na drogach

Możemy również pochwalić się bogatą ofertą żarówek E40 do lamp ulicznych i przemysłowych. W zależności od typu oprawy posiadamy żarówki z różnymi kątami świecenia. Dla modeli do opraw ulicznych najbardziej wydajna będzie żarówka ze strumieniem światła skierowanym do dołu. Natomiast do opraw parkowych i osiedlowych żarówka LED E40 polecamy lampę emitującą światło dookoła.(270°). Wysoka jakość wykonania i klasa szczelności IP65 lamp led pozwala na stosowanie ich w ciężkich warunkach atmosferycznych. Lampa E40 sprawdza się również w oprawach przemysłowych typu Highbay stosowanych na liniach produkcyjnych i magazynach. 

 

Żarówki węglowe Eddison - ożywią każde wnętrze

Inną alternatywą dla tradycyjnych żarówek wolframowych są żarówki węglowe. To dekoracyjne żarówki tworzące niepowtarzalny efekt. Często stosowane w restauracjach , scenach i wystawach. Ten model sam w sobie tworzy niepowtarzalny efekt dlatego najczęściej montuje się go z samą oprawką bez lampy lub jako klosz stosuje się np. słoik. Efekt świetlny powstaję dzięki gęsto splecionych drucików węglowych. Należy pamiętać że nie jest to oszczędna technologia jak w przypadku LED. Wręcz przeciwnie ich wydajność jest jeszcze mniejsza niż tradycyjny zamiennik wolframowy. Jednak w tym przypadku nie jest to najważniejsze. Ich zadaniem jest tworzenie niepowtarzalnego efektu wizualnego i świetlnego .Żarówki węglowe Edisson dostępne na gwint E14 i E27. 

 

Żarówki LED R7S - wkłady do halogenów

Nasz sklep oferuje bardzo dużo naświetlaczy i halogenów LED. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie do oświetlenia wjazdów, bram czy podwórek. Jeśli posiadasz tradycyjną lampę halogenową wystarczy zmienić wkład na żarówkę LED R7S. Dostępne różne moce 6W,10W itd. jak również różne długości. Do lamp z mały wkładem mamy żarówki 78mm , a do większych lamp 108mm. Dzięki temu bez żadnych przeróbek elektrycznych ,odkręcania lub wiercenia zmienimy naszą lampę na wysoko energooszczędną technologię LED. Do państwa dyspozycji oddajemy trzy barwy świecenia ciepłą (2700K),dzienną (4000K) i zimną (6000K).   

 

Żarówki wstrząsoodporne dla przemysłu

Żarówki wstrząsoodporne to technologia używana od lat. Dzięki wzmocnionej konstrukcji układu świetlnego charakteryzują się znacznie większą odpornością na wstrząsy i drgania. Oferujemy modele z mocowaniem E27 i E14. Różnorodność kształtów pozwala na bardzo szerokie zastosowanie. Do kinkietów ściennych i dużych żyrandoli dedykowane są żarówki w kształcie świeczki. Do zwykłych lamp użyjemy klasyczną bulwę lub bańkę. Zgodnie z dyrektywą unijną nie można stosować ich do użytku domowego. 

 

Lampy grzewcze - promienniki podrzerwieni

Poza technologią led nasz sklep oferuje również lampy grzewcze znane jako promienniki podczerwieni znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Często używane przy hodowli zwierząt. Podczas swojej pracy emitują promienie podczerwone które bardzo sprzyjają rozwojowi bydła, trzody chlewnej źrebiąt czy nawet szczeniąt. Soim działaniem wzmagają m.in. czynności biologiczne dzięi czemu nasze zwierzęta rosną szybciej. Dostępne moce od 125W do 250W. Zgodnie z dyrektywą 2005/32/WE żarówki nie są przystosowane do użytku domowego.* Pola wymagane