Świetlówki LED i oprawy

Świetlówki LED i oprawy
Świetlówki LED i oprawy

Świetlówki LED T8 Świetlówki LED T5 Świetlówki z czujnikiem ruchu Świetlówki LED do żywności Oprawy rastrowe LED Oprawy hermetyczne LED Oprawy do świetlówek LED Zestawy świetlówkowe

 

 

 

 

Świetlówki LED - doskonała alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań fluorescencyjnych

Tradycyjne świetlówki liniowe to przeszłość. Ich miejsce z powodzeniem zajęło nowoczesne oświetlenie LED, doskonale wpisujące się w rynek energooszczędnych rozwiązań. Świetlówki LED to nowa, ulepszona wersja standardowych rozwiązań fluorescencyjnych. Wymiana tradycyjnych świetlówek liniowych na źródła ledowe niesie ze sobą szereg korzyści, spośród których na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim kwestia energooszczędności. Zastosowanie innowacyjnych systemów LED to gwarancja oszczędności energii sięgającej aż 50%. Kolejna istotna zaleta tego rodzaju rozwiązań oświetleniowych, to także minimalizacja negatywnego oddziaływania na środowisko, możliwa dzięki wyłączeniu z procesu produkcji substancji szkodliwych, takich jak rtęć. Są zatem w pełni bezpieczne, zarówno dla ich użytkowników, jak i dla ekologii.


Świetlówki ledowe posiadają niemal trzykrotnie dłuższą żywotność w porównaniu ze standardowymi świetlówkami liniowymi, wynoszącą 50 tysięcy godzin i pozwalającą w znacznym stopniu zmniejszyć koszty konserwacji, a nawet utylizacji systemu oświetleniowego. Świetlówki ledowe emitują światło od samego początku. W odróżnieniu od starszych typów świetlówek liniowych, nie trzeba zatem czekać na stopniowe rozjaśnianie się żarówki. Tuby LED osiągają optymalną jasność niemalże od razu, w dodatku bez irytującego i charakterystycznego dla wcześniejszych rozwiązań migotania.

 

Tuby LED i ich szerokie zastosowanie

Tuby LED to rozwiązania stosowane najczęściej w budynkach użyteczności publicznej. Na szeroką skalę wykorzystywane są w placówkach handlowych i usługowych, różnego rodzaju urzędach i instytucjach, a także w placówkach służby zdrowia. Doskonale sprawdzają się również jako źródła światła wykorzystywane w przemyśle, skutecznie oświetlając tym samym biura, hale, magazyny i pomieszczenia produkcyjne.  Tuby LED, w odróżnieniu od standardowych świetlówek liniowych, bardzo dobrze sprawdzają się podczas pracy w niskich temperaturach. Dzięki temu stanowią odpowiednie źródło światła w przypadku otwartych magazynów, czy też chłodni.

 

Zastosowanie świetlówek LED


Zastosowanie świetlówek ledowych pozwala w znacznym stopniu obniżyć koszty związane z oświetleniem, a ilość energii niezbędnej do wytworzenia światła o odpowiedniej mocy, jest ponad połowę mniejsza. Doskonałym tego przykładem mogą być świetlówki LED T8 o mocy np. 18W lub 20W, które z powodzeniem zastąpią te, posiadające moc 36 W, co przekłada się oczywiście na znaczne oszczędności w ciągu roku.

 

Świetlówki LED i oprawy w wielu odsłonach

W ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się bogaty asortyment świetlówek LED w różnych długościach i mocach, a także wysokiej jakości oprawy.   oferowane są w dwóch wariantach: Standard oraz Premium. Swoje zastosowanie znajdą przede wszystkim w oświetleniu przemysłowym. Do oświetlenia liniowego w sklepach, magazynach, a także w przypadku biur o dużych powierzchniach, doskonale sprawdzą się tuby LED T5 ze zintegrowaną obudową. Oferta naszego sklepu obejmuje także świetlówki ledowe z czujnikiem ruchu, ściemnialne oraz przeznaczone do oświetlenia żywności. W szerokim asortymencie znajdują się również oprawy rastrowe, hermetyczne i oprawy do świetlówek LED, a także gotowe do montażu zestawy świetlówek wraz z obudowami.

 

Sprawdź naszą ofertrę na świetlówki LED

 

W tej kategorii prezentujemy zamienniki za tradycyjne świetlówki jarzeniowe (tzw. Jarzeniówki). Oferujemy całą gamę rozmiarów produktów w różnych barwach świecenia i ze wszystkimi dostępnymi gniazdami na rynku. 

 


Świetlówki LED T5 - idealny zamiennik za zintegrowane lampy i oprawy z gniazdem T5. Oferujemy lampy w rozmiarach 30,60,90 i 120cm. Świetlówki nie wymagają podłączania żadnych układów zapłonowych . 

Jej smukła i cienka kontrukcja idealnie sprawdza się przy oświetleniu liniowy. Dostępne barwy to ciepła biała, dzienna i zimna biała. 

 

Świetlówki LED T5

 


 

Świetlówki LED T8 - najpopularniejszy model świetlówki ledowej na rynku. Gniazdo G13 T8 stosowana jest we wszystkich oprawach świetlówkowych używanych na liniach produkcyjnych , magazynach ,podziemnych garażach i zakładach pracy. Oferujemy tuby w kilku jakościach . W zależności od przeznaczenia, długości użytkowania , warunkach pracy i wydajności. Świetlówki ledowe T8 dostępne w trzech rozmiarach : 60,120 i najmocniejsza 150cm. Materiał wykonania to NANO PC lub aluminium z PC. 

 

Świetlówki LED T8

 


Świetlówki LED z czujnikiem ruchu - świetlówki pasują do wszystkich opraw z gniazdem G13 T8. Dzięki zastosowaniu czujnika w tej tubie światło automatycznie będzie się włączać i wyłączać reagując na ruch. Produkt sprawdza się dla klientów którzy nie chcą zmieniać opraw a chcą uzyskać dodatkową oszczędność  i komfort. Świetlówki dostępne w rozmiarach 60 i 120cm. 

 


Świetlówki LED ściemnialne  produkt umożliwia zmniejszanie natężenia światła za pomocą wbudowanego ściemniacza triakowego. Występuje w dwóch rozmiarach, do wyboru mamy świetlówki LED 60cm oraz świetlówki LED 120cm. Światło generowane jest przez diody SMD2835. Tuba posiada mleczny klosz i aluminiowy radior dzięki czemu większość ciepłą oddawana jest na zewnątrz. Pasuje do wszystkich opraw z gniadzem G13 T8. Przy montażu w oprawach świetlówkowych z balastem należy odciąć układ zapłonowy i poprowadzić napięcie 230V bezpośrednio do świetlówki .

 

Świetlówki LED ściemnialne 

 


Świetlówki LED do żywności - w naszej ofercie występują również specjalistyczne świetlówki zarówno do mięsa, pieczywa jak również do owoców. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej barwy diod LED wzbogacamy wygląd produktów i jego efekt wizualny co może przełożyć się na wzrost zainteresowania klientów i wyższą sprzedaż.  Do oświetlenia mięsa używamy świetlówek LED z przewagą barwy czerwonej i niebieskiej, do pieczywa stosujemy świetlówki o podwyższonym współczynnikiem oddawania barw. Podobnie jest przy oświetleniu  warzyw i owoców .Zwiększony współczynnik CRI nadaj żywy i mocno nasycony kolor produktów. 

 


Oprawy rastrowe - W naszej ofercie znalazł się równiż zamiennik do bardzo popularnych opraw rastrowych. Tego typu produkty do niedawna mogliśmy znaleźć w niemalże każdym biurze, sklepie czy aptece. Montowane były sufity typu Armstrong lub natynkowo . Ich odpowiednik ledowy pobiera o połowę mniej prądu i wygląda zdecydowanie lepiej. Do opraw możemy zastosować świetlówki LED T8 60cm lub T5 60cm. Możemy również również wybrać oprawę rastrową ze zintegrowanym źródłem światła LED.

 

Oprawa rastrowa

 


Oprawy hermetyczne LED -  to jednej z najczęściej wybieranych rozwiązań do oświetlenia magazynów, linii produkcyjnych, garaży podziemnych czy serwisów samochodowych. Dzięki wysokiej szczelności IP65 i wysokiej jakości podzespołów zastosowanie tego produktu jest bardzo szerokie. Oferujemy produkty z 2,3 i 5 letnią gwarancją. W zależności od układu pomieszczeń i wysokości montażu oferujemy lampy o długości 60,120 i 150cm. Różne branże i zastosowania wymagają różnych barw światła dlatego w oferujemy barwę ciepłą , neutralną (dzienną) i zimną.

 

Oprawy hermetyczne LED

 


Oprawy do świetlówek LED - oprawy pozbawione są dodatkowej elektroniki takiej jak dławiki, zapłonniki czy startery. Świetlówki LED nie wymagają użycia żadnego dodatkowego balastu elektrycznego. Podłącza się je bezpośrednio pod 230V. W ofercie oprawy typu belki pojedyncze i podwójne, oprawy hermetyczne z kloszem IP65. Oprawy biurowe i wiele innych. Przy wyborze świetlówki i oprawy proszę pamiętać aby te dwa produkty miały ten sam sposób zasilania. (jednostronny lub dwustronny). 

 

Oprawy do świetlówek LED


Zestawy świetlówkowe - dla państwa wygodny oferujemy różnego rodzaju zestawy oprawy świetlówkowych wraz z tubami LED. W zależności od potrzeb i przeznaczenia znajdą Państwo produkty różnego typu. Zestawy na jedną świetlówkę lub dwie, z oprawą hermetyczną , biurową lub przemysłową typu belka. 

 
Zestawy świetlówkowe LED* Pola wymagane