Oświetlenie parków i ogrodów

Realizacje Oświetlenie parków i ogrodów
Realizacje Oświetlenie parków i ogrodów

Jeśli twierdzisz, że twojemu ogrodowi potrzebny jest powiew świeżości to najlepszy moment, by zastanowić się nad nowym oświetleniem, które zmieni charakter twojego miejsca wypoczynku. Oświetlenie ogrodowe w technologii LED to nie tylko atrakcyjny desing, lecz również energooszczędność, która z pewnością pozostawi dużą ilość gotówki w potrfelach. Przed zakupem jakichkolwiek produktów warto zaplanować ile i jakie oprawy chcemy zastosować w swojej realizacji. Do wyboru są produkty o różnych kształtach i wysokościach.

 

Jakie lampy ogrodowe wybrać?

 

Najbardziej znanym rodzajem lamp są ogrodowe lampy stojące. Dostępne są one w róznych długościach, kolorach oraz barwach świecenia. Możemy znależć oprawy z zintegrowanym źródłem światła LED jak i takie na żarówkę. Niskie lampy, czyli takie mające maksymalnie do metra wysokości najczęściej wykorzystywane są jako oświetlenie ciągów komunikacyjnych w parkach oraz jako podświetlenie roślinności znajdującej się w ogrodzie.

 

Jeśli potrzebujemy opraw, które za dnia będą praktycznie niewidoczne a nocą wspaniale rozjaśnią okolice naszego domu to najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie opraw dogruntowych. Dostępna jest również oprawa najazdowa, która doskonale sprawdzi się w okolicach podjazdów, parkingów, garaży itp. Jest ona odporna na najazdy cięzkich pojazdów. Dodatkowym atutem opraw wpuszczanych jest fakt, iż zajmują one bardzo mało miejsca i nie przeszkadzają w komunikacji na oświetlanym terenie. Lampy świecą ku górze, tworząc niepowtarzalny nastrój a przy okazji oświetlając wybrane przez nas elementy krajobrazu. 

 

Bardzo porządanym w ogrodach produktem są wbijane halogeny. Dzięki nim możemy oświetlić nie tylko przydomowy ogród lecz także każdą rzecz na naszej posiadłości. Posiadają one ruchomą część oprawy, która pozwala skierować światło w wybranym przez nas kierunku. Dzięki wbijanym halogenom jesteśmy w stanie również oświetlić fontanny, tarasy, oczka wodne i wiele wiele innych. Dodatkowo lampy te stosuje się w sferze publicznej do oświetlenia takich miejsc jak zabytki, parki pałacowe itp. 

 

Produktem, którego można montować na ścianach budynków w miejscach takich jak np: altany, tarasy, werandy jest kinkiet ogrodowy. Tego typu produkty pasują zarówno do nowoczesnych aranżacji jak i architektury retro. Kinkiety ogrodowe są dostępne w róznych formach. Można znaleźć produkty o różnych kształtach, wymiarach oraz o róznym designie. 

 

Zalety technologii LED

 

Oświetlenie ogrodowe pozwala oświetlić przestrzeń wykorzystując minimalne zużycie energii elektrycznej. Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu energooszczędnej technologii LED. Ta technologia pozwala na bardzo długi czas użytkowania. Oszczędności w energii elektrycznej mogą być na poziomie nawet 80% względem standardowych źródeł światła. Dodatkowo niektóre kinkiety wykorzystują technologie solarną. Dzięki czemu nie generują one żadnych dodatkowych kosztów, oprócz kosztu zakupu oraz ewentualnych napraw. Warto pamiętać, że lampy solarne są mało wydajne względem lamp zasilanych bezpośrednio z sieci. 

 

Zapoznaj się z naszą ofertą

 

W ofercie naszego sklepu znajduje się również świecąca kostka brukowa, dzięki której oświetlimy ciągi komunikacyjne. Produkt wykorzystuje technologię LED. Do wyboru są oprawy emitujące światło nie tylko białe, lecz także czerwone, niebieskie itp. Dzięki temu możemy w bardzo ciekawy sposób oświetlić nasz przydomowy teren. * Pola wymagane