Oświetlenie magazynu i hali produkcyjnej

Realizacje Oświetlenie magazynu i hali produkcyjnej
Realizacje Oświetlenie magazynu i hali produkcyjnej

Oświetlenie magazynu czy hali produkcyjnej powinno spełniać współczesne normy oświetleniowe. Wszystko zależy od rodzaju prac wykonywanych w oświetlanym pomieszczeniu. W zależności od wykonywanych czynności w danym pomieszczeniu wymagane jest odpowiednie natężenie światła. 

 

Od czego zacząć?

 

Aby prawidłowo oświetlić halę produkcyjną czy magazyn trzeba odpowiednio rozmieścić oświetlenie ale przede wszystkim dobrać lampę z odpowiednimi parametrami. Nasza firma oferuje stworzenie profesjonalnego projektu oświetleniowego dla każdego rodzaju pomieszczeń. Aby z dużą dokładnością stworzyć projekt będzie potrzebne kilka informacji dotyczących inwestycji. Najważniejszymi z nich są plany budynku (hali), która będzie oświetlana oraz informacja na temat przeznaczenia obiektu. Potrzebne również będą informacje na temat rozkładu pomieszczeń, stanowisk pracy oraz warunków, jakie będą na nich panować. Dzięki tym informacjom będziemy w stanie dobrać jak najlepsze oświetlenie na danym stanowisku pracy. Magazynowe lampy wykorzystujące technologię LED dostępne są w wielu wariantach mocy, kąta świecenia czy barwy światła. Dlatego gdy nie jesteśmy w stu procentach pewni swojego wyboru, lepiej poprosić o wsparcie doświadczonych pracowników firmy. 

 

Zestawienie kilku możliwych produktów 

 

Przy oświetlaniu takich obiektów jak magazyny czy hale produkcyjne, mamy do wyboru kilka możliwości. Pierwszą z nich jest zastosowanie lampy LED HIGH BAY. Charakteryzuje się ona wąskim strumieniem światła. Dzięki temu jest ona idealna do wysokich hal lub magazynów wysokiego składowania. Specjalne soczewki oraz wydajne diody LED zastosowane w produkcie, emitują bardzo silny strumień świetlny, dzięki któremu lampa jest w stanie dokładnie rozświatlić naświetlaną powierzchnię. Kolejną z możliwości jest oprawa hermetyczna ze świetlówkami LED. Jest to zamiennik tradycyjnych opraw rastrowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii LED produkt jest energooszczędny. Są one najczęsciej wybieranym produktem do tego typu inwestycji ze względu na wymienne źródło światła oraz funkcjonalność i bezawaryjność. Klienci często wykorzystują je również do garaży czy mniejszych pomieszczeń gospodarczych. Ostatnim już produktem do tego typu miejsc są liniowe lampy hermetyczne. Wyposażone są one w zintegrowane źródło światła oraz posiadają zwiększoną odporność na ciężkie warunki. Idealnie sprawdzą się przy oświetleniu alejek w magazynie czy hali.

 

Natęzenie światła w pomieszczeniach

 

Zarówno magazyn jak i biuro musi przestrzegać norm i standardów oświetleniowych. Miejsca, w których pracują ludzie podlegają różnym normom natężenia światła. Inna wartość świetlna jest zalecana do wyrobów narzędzi, szablonów a zupełnie inna do pracy biurowej. Poniżej znajduje się zdjęcie obrazujące zalecane wartości natężenia światła według pomieszczeń.

 

Zalecane natężenie światła według pomieszczeń

 

Nie należy zapominać, że pomieszczenia, w których pracują ludzie, muszą być wyposażone w oprawy awaryjne. Są one warunkiem koniecznym przy budowie budynków publicznych, hal produkcyjnych. Dzięki nim podczas ewakuacji budynku, jesteśmy w stanie bez przeszkód udać się do wyjścia i uratować sobie życie.* Pola wymagane