Poradnik LED G4

Poradnik LED G4
Poradnik LED G4

Żarówki LED G4 12V

 

Żarówki LED, które posiadają gniazda G4 są stosunkowo niewielkie. Ten rodzaj żarówek znajduje naprawdę spore zastosowanie. Mianowicie idealnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na instalowanie dużych żarówek. Potrafią doskonale oświetlić różnego rodzaju półki, blaty , wnęki itp. Lecz pamiętajmy, że ich rozmiar nie ma nic wspólnego z tym ile potrafią wygenerować światła. Pomimo swojego niewielkiego rozmiaru potrafią zabłysnąć dosyć sporym strumieniem światła. Dodatkowo pobierają bardzo mało energii elektrycznej. Przeważnie stosuje się je w oprawach dekoracyjnych czy też sufitowych oraz oprawach schodowych. Można wręcz powiedzieć, że są one świetnym zastępstwem tradycyjnych halogenów małej mocy. Wyróżniają się specjalnym trzonem typu g4.

 

Żarówki G4 typu CORN (kukurydza) 1,8W i 3,6W SMD5050 i COB 5W

Żarówka G4 corn 12VŻarówka G4 corn 12VŻarówka G4 corn 12V


WAŻNE
Wszystkie żarówki LED G4 podłączane są do napięcia 12V i  wymagają zastosowania transformatora LED. I tu pojawia się mały problem. Mianowicie, z uwagi na ich małe wymiary i brak miejsca na dodatkową elektronikę, żarówki LED pracują tylko z określoną grupą transformatorów. Przede wszystkim nie wolno podłączać ich do transformatorów elektronicznych.

Do modeli G4 pracujących na napięciu 12V AC/DC możemy używać transformatorów tradycyjnych toroidalnych z zakresem pracy od 0W lub impulsowych stabilizowanych. Jednak większość żarówek LED G4 pracuje na napięciu stałym 12V DC . Aby takie żarówki działały prawidłowo i zachowały swoją długą żywotność powinniśmy zastosować tylko zasilacze impulsowe stabilizowane.

Zastosowanie nieprawidłowych zasilaczy spowoduje migotanie żarówki, przegrzanie , a po niedługi okresie pracy trwałe uszkodzenie diod LED. Producenci nie uwzględniają reklamacji takich uszkodzeń.

 

Pamiętajmy! Żarówki i taśmy LED nie współpracują z transformatorami elektronicznymi. Używanie oświetlenia led na takich zasilaczach spowoduje trwałe uszkodzenie źródła światła.

 Zasilacz elektroniczny do żarówek G4

 

Do żarówek LED pracujących na prądzie 12V AC/DC dozwolone jest stosowanie transformatorów tradycyjnych toroidalnych z zakresem pracy od 0W lub impulsowych stabilizowanych.

 

Zasilacz toroidalny do żarówek LED

 

 

Do żarówek LED i taśm LED pracujących na prądzie stałym 12V DC zaleca się stosowanie tylko zasilaczy impulsowych stabilizowanych.

 

Zasilacz modułowy do żarówek LEDZasilacz LED impulsowy do żarówek i taśmZasilacz LED impulsowy do żarówek i taśm

 

 

 

Większość modeli w tej kategorii występuje w barwie ciepłej (2700-3000K) lub barwie zimnej (5700-6000K).  Sprawdz tabelę temperatury barwowej.

 

Żarówki LED G4 potrafią pobierać nawet 10 razy mniej prądu niż tradycyjne żarówki a zarazem osiągają żywotność sięgającą nawet 50000h. Ich moce wahają się od 1W do nawet 5W. Oprócz tego, iż są bezpieczne dla nas to jeszcze dla naszego środowiska. Nie emituje promieniowania UV, a przy zapalaniu nie migają. Lampy LED są coraz częściej wybierane przez klientów, według statystyk to po nie najczęściej sięgamy omijając żarówki tradycyjne i tzw. energooszczędne. Oświetlenie LED ma na tyle dużo zalet, że nie musimy szukać innego rozwiązania. Ważną kwestią jest również fakt, iż nie wymagają specjalnych procedur utylizacji. Jednak tylko i wyłącznie dlatego, gdyż nie posiadają rtęci ani żadnych innych szkodliwych substancji. Więc można przyznać, że posiadają one nie tylko ładny wygląd ale także całą masę praktycznych zalet.

 

Żarówki LED G4 12V typu talerzyk do oświetlenia podszawkowego kuchennego (oświetlenie blatu)

o mocy 1,2W , 1,8W i 2,4W - SMD5050


 

Żarówka LED G4 talerzyk 12VŻarówka G4 talerzyk 12VŻarówka G4 talerzyk 12V

 

 

Niektórzy twierdzą, iż to tylko chwilowa  moda na oświetlenie LED. Jednak to nieprawda, ponieważ ten rodzaj oświetlenia jest nam znany nie od dziś. Nie bez powodu tak wiele osób zdecydowało się wybrać właśnie oświetlenie LEDowe. To nie tylko opłacalne rozwiązanie ale także zdecydowanie lepiej się prezentujące niż tradycyjne żarówki. To wręcz idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią nowoczesne metody oświetlania swojego wnętrza i przede wszystkim chcą zmniejszyć rachunki za prąd. Technologia LED w bardzo szybkim tempie się rozwinęła i z pewnością nie raz nas jeszcze zaskoczy.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I WYBIERZ INTERESUJĄCĄ CIĘ KATEGORIĘ:

 

ŻARÓWKI LED

PORADNIK LED ŻARÓWKI GU10

PORADNIK LED ŻARÓWKI E14 mały gwint

PORADNIK LED ŻARÓWKI E27 duży gwint

PORADNIK LED ŻARÓWKI MR16 12V

PORADNIK LED ŻARÓWKI G4

PORADNIK LED ŻARÓWKI G9

 

TAŚMY LED

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 3528

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 5050

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 5050 RGB

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 2835

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 5630

PORADNIK LED ŚCIEMNIACZE DO TAŚM

PORADNIK LED KONTROLERY RGB

 

POZOSTAŁE

PORADNIK LED NAŚWIETLACZE LED I RGB

PORADNIK LED ZASILACZE LED

PORADNIK LED PROFILE ALUMINIOWE LED

PORADNIK LED DRZEWKA LED I RGB* Pola wymagane