Poradnik LED Mr16

Poradnik LED Mr16
Poradnik LED Mr16

Żarówki LED z trzonkiem MR16 12V

 

Warto wspomnieć, iż rodzaj żarówek LED jest naprawdę sporo. W przypadku żarówek ledowych z mocowaniem mr16, można powiedzieć że wprost idealnie zastąpią stare żarówki halogenowe. Co istotne nie musimy wtedy wymieniać jej oprawy. Oba modele mają taką samą średnicę 50mm i w większości taką samą wysokość. Żarówki LED mr16 idealnie nadają się do oświetlania różnego rodzaju wystaw, a także eksponatów. Na przykład w kolorze zimnym białym świetnie podkreślą wystawę biżuterii , zegarków czy nawet podkreślą rysy i kolor butów. Najczęściej właśnie te rodzaje żarówek są wykorzystywane w sklepach jubilerskich.

 

Seria żarówek LED MR16 12V 3W w wersji matowej i przeźroczystej. Bardzo przyjemne światło ciepłe biała. Model w szklane obudowie, który dokładnie imituje tradycyjny halogen.

 

Żarówka LED z trzonkiem MR16 12VŻarówka LED z trzonkiem MR16 12V

 

Idealnie zastąpią tradycyjne żarówki halogenowe. Żarówki LEDowe o oznaczeniu mr16 pracują pod napięciem 12V. Należą one do wyjątkowo energooszczędnych żarówek, które wykorzystują  półprzewodnikowe diody LED jako źródło światła. To właśnie one rozpraszają światło. Przez to każde pomieszczenie jest w idealny sposób oświetlone. Charakteryzują się one dosyć szerokim zastosowaniem. Przede wszystkim warto pamiętać, iż są wykorzystywane jako oświetlenie punktowe w różnego rodzaju mieszkaniach, domach, hotelach czy nawet w muzeach. Potrafią w niezwykły sposób oświetlić dany przedmiot. Co istotne żarówki LED zdecydowanie mniej nagrzewają się w porównaniu do tradycyjnych halogenów. Symbol mr16 najczęściej kojarzony jest z oświetleniem w sufitach. W taki sposób nasze pomieszczenie może zaprezentować się dużo lepiej niż dotychczas. Coraz częściej możemy spotkać takie oświetlenie w sufitach podwieszanych. Trzeba przyznać, że w ten sposób spełniają swoją główną rolę. Średnica żarówek LED mr16 wynosi 50mm. Powinniśmy również pamiętać, iż lampy LED mr16 są oparte na trzonku GU5.3. Dlatego właśnie najczęściej są określane jako żarówki halogenowe. Charakteryzują się one najwyższą jakością. Więc nic dziwnego, że są coraz częściej wybierane przez całą masę klientów.

 

Modele żarówek LED w aluminiowej obudowie i z radiatorem. Prawidłowe odprowadzenie ciepła to podstawa długiej żywotności diod LED przy wyższych mocahc żarówki.

Modele na diodach SMD5630 i SMD5050

 

Żarówka LED z trzonkiem MR16 12VŻarówka LED z trzonkiem MR16 12V aluminiowaŻarówka LED z trzonkiem MR16 12V z przetwornicą ccd

PORADNIK LED

Jaki zasilacz wybrać do żarówek LED 12V?

Jak dobrać odpowiednią moc zasilacza do żarówek LED 12V?

 

Oświetlenie LED potrafi zmienić tak naprawdę każde wnętrze. Jeśli więc zależy nam na dodatkowym podkreśleniu wyglądu naszego wnętrza warto zdecydować się na technologii LED. Z pewnością będziemy mogli wtedy stwierdzić, że jest ono najlepszym rozwiązaniem dla naszego domu i nie tylko. Sporo osób uważa, że nie da się zastąpić tego wspaniałego efektu jaki daje nam oświetlenie LED. Co istotne możemy z niego korzystać nie tylko w domu. Obecnie jest wykorzystywane zarówno w hotelach, jak i firmach. Budynki użytkowe także decydują się na oświetlenie za pomocą technologii LED. Właściwie ten rodzaj oświetlenia pojawia się już wszędzie. Jeśli tylko dobrze się rozejrzymy, możemy dostrzec na każdym kroku żarówki LED, które spełniają swoją rolę w 100%. Wszystkim tym, którym zależy na nowoczesnym wyglądzie a także osobom dla których istotny jest niski rachunek za prąd, polecane jest oświetlenie w najnowocześniejszej dotąd technologii LED. Warto samemu się sprawdzić, aby się przekonać że tradycyjne żarówki nie są nam już potrzebne. Wystarczy odpowiednio dobrać różnego rodzaju diody LED, aby móc oświetlić właściwie każde wnętrze. Wszyscy, którzy cenią wygląd i praktyczność bez zastanowienia powinni wybrać oświetlenie LED.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I WYBIERZ INTERESUJĄCĄ CIĘ KATEGORIĘ:

 

ŻARÓWKI LED

PORADNIK LED ŻARÓWKI GU10

PORADNIK LED ŻARÓWKI E14 mały gwint

PORADNIK LED ŻARÓWKI E27 duży gwint

PORADNIK LED ŻARÓWKI MR16 12V

PORADNIK LED ŻARÓWKI G4

PORADNIK LED ŻARÓWKI G9

 

TAŚMY LED

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 3528

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 5050

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 5050 RGB

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 2835

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 5630

PORADNIK LED ŚCIEMNIACZE DO TAŚM

PORADNIK LED KONTROLERY RGB

 

POZOSTAŁE

PORADNIK LED NAŚWIETLACZE LED I RGB

PORADNIK LED ZASILACZE LED

PORADNIK LED PROFILE ALUMINIOWE LED

PORADNIK LED DRZEWKA LED I RGB

 * Pola wymagane