Poradnik LED Zasilacze

Poradnik LED Zasilacze
Poradnik LED Zasilacze

Zasilacze LED to produkty dedykowane do żarówek oraz taśm LED pracujących na prądzie stałym 12V. Ze względu na swoją ubogą elektronikę taśmy oraz żarówki LED nie powinny być podłączane do tradycyjnych transformatorów elektronicznych. Takie zasilacze bardzo często posiadają ograniczniki, które powodują, że zasilacz zaczyna pracować po przekroczeniu mocy np. 40W a w technologii LED czasami ciężko taką moc uzyskać ze względu na swoją oszczędność energii elektrycznej. Po podłączeniu żarówki LED do zwykłego transformatora elektronicznego, żarówka zacznie migotać, lub po kilkunastu sekundach trwale się uszkodzi. Na rynku sprzedaży występuje wiele zasilaczy przystosowanych do współpracy z oświetleniem LED. Najbardziej popularne to zasilacze impulsowe stabilizowane z zakresem pracy od 0W. Zasilacze impulsowe, modułowe, zasilacze wodoodporne, oraz zasilacze POS to produkty które można znaleźć w naszej ofercie. Zasilacze impulsowe stabilizowane to zasilacze idealnie współgrające z taśmami LED 12V oraz żarówkami LED. Ich zaletą jest prostota w podłączeniu, oraz stopień wodoodporności IP67.

 

 

 

zasilacz 1 zasilacz wodoodpornyzasilacz puszkowy

 

 

 

 

Zasilacze modułowe 12V to typowe zasilacze do współpracy z taśmami LED, które potrzebują zasilacza o większej mocy. Przykładem są taśmy RGB. Dzięki siatkowanej, solidnej obudowie zasilacze modułowe mają większa swobodę pracy, oraz w mnieszym stopniu narażone są na uszkodzenie. Zasilacze o większej mocy, np. 350W posiadają wiatrak który umożliwia mu wydajniejszą pracę. Należy również dodać, że zasilacze modułowe są bardzo proste w instalacji. Ze względu na to, że zasilacze modułowe posiadają kilka kanałów można podłączyć do niego kilka odcinków taśmy niezależnych od siebie. Zazwyczaj są to 2 lub 3 kanały.

 

 

 

zasilaczmodulowy15Wzasilaczmodulowy60wzasilaczmodulowy350w 

 

 

 

Zasilacze desktop które służą do zasilenia taśmy LED są najłatwiejszą opcją jeżeli chodzi o podłączenie taśmy LED. Wystarczy włożyć wtyk do kontaktu oraz przykręcić dwa przewody z taśmy do gniazda DC. Niestety, ale zasilacze desktop nie są przystosowane do zasilania większych odcinków taśmy. W naszej ofercie znajduje się zasilacz desktop o mocy 24W który jest w stanie obsłużyć maksymalnie 5 metrów taśmy LED 3528. Ze względu na małe rozmiary jest prosty do ukrycia.

 

 

zasilaczdesktopgniazdodczestaw

 

 

JAKI ZASILACZ WYBRAĆ DO DANEGO ODCINKA TAŚMY LED?
Wybierając zasilacz do taśmy LED należy pamiętać o tym aby nie narażać go na pracę na maksymalnym obciążeniu. Zawsze powinniśmy wybierać mocniejszy zasilacz. Przykładowo kiedy nasza rolka taśmy LED 3528 300SMD o długości 5 metrów pobiera 24W, czyli 4.8W jeden metr należy szukać zasilacza o mocy 30W. Drugim przykładem może być taśma LED RGB 300SMD która pobiera 72W, 1 metr pobiera 14.4W - do takiej taśmy należy szukać zasilacza o mocy 100W.

 

 DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I WYBIERZ INTERESUJĄCĄ CIĘ KATEGORIĘ:

 

ŻARÓWKI LED

PORADNIK LED ŻARÓWKI GU10

PORADNIK LED ŻARÓWKI E14 mały gwint

PORADNIK LED ŻARÓWKI E27 duży gwint

PORADNIK LED ŻARÓWKI MR16 12V

PORADNIK LED ŻARÓWKI G4

PORADNIK LED ŻARÓWKI G9

 

TAŚMY LED

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 3528

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 5050

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 5050 RGB

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 2835

PORADNIK LED TAŚMA LED SMD 5630

PORADNIK LED ŚCIEMNIACZE DO TAŚM

PORADNIK LED KONTROLERY RGB

 

POZOSTAŁE

PORADNIK LED NAŚWIETLACZE LED I RGB

PORADNIK LED ZASILACZE LED

PORADNIK LED PROFILE ALUMINIOWE LED

PORADNIK LED DRZEWKA LED I RGB* Pola wymagane